Píseň, která nás bude provázet závěrečným šampionátem, nese název We Are The People a oficiální video klip byl zveřejněn v pátečních nočních hodinách. 

Oficiální píseň byla napsána na oslavu UEFA EURO 2020, jedné z největších událostí světového fotbalu. We Are The People je píseň, která se zabývá výzvami, kterým čelí svět, a zároveň se snaží najít jednotnou reakci na tyto problémy.

Konkrétní představu o písni dostal Martin Garrix ve chvíli, kdy členové U2 Bono a The Edge souhlasili na spolupráci. Ta nakonec vyústila v to, že Bono napsal slova písně, ale také vytvořil i část melodií. The Edge přidal kytarové riffy.

„Vytvoření písně pro jednu z největších sportovních události světa, navíc společně s Bonem a The Edge, pro mě bylo neuvěřitelnou zkušeností. Jsem velmi hrdý, že jsme to společně udělali a jsem nadšený, že jsme píseň mohli konečně představit světu,“ řekl pro webu uefa.com Martin Garrix.

Představení oficiální písně turnaje součástí plánu, jak postupně naladit fanoušky před závěrečným turnajem. Součástí kampaně #EUROHyped jsou totiž také hudební playlisty. Jak oficiální pro celý turnaj, tak i speciální playlisty pro každý národní tým.

 

Svou píseň má i česká reprezentace a její fanoušci. Tým trenéra Šilhavého na letošní EURO vyrazí se songem s názvem Ukážeme kuráž!

Ten vytvořila kapela Tři sestry a premiéru si odbyl v úterý 23. března na ČT sport v rámci vyhlášení ankety Fotbalista roku 2020. Hlavní motto refrénu písně Ukážeme kuráž! se objeví i na jiných propagačních materiálech a prezentacích české fotbalové reprezentace směrem k EURO, představeno už bylo například na oficiálním autobusu českého národního týmu.