Vzájemné soupeření mezi českou a chorvatskou reprezentací nabízí tři zápasy. Ten první se odehrál před téměř pětadvaceti lety v Maroku. Poslední vzájemným utkáním byl zápas na předchozím evropském šampionátu ve Francii.

17. 6. 2016, EURO 2016: Česko - Chorvatsko 2:2

Pro český výběr to byl druhý zápas ve skupině D závěrečného evropského šampionátu v roce 2016, který tehdy pořádala Francie. Po úvodní prohře 0:1 se Španělskem potřebovali svěřenci trenéra Pavla Vrby s Chorvatskem uspět pro zachování naděje na postup ze skupiny.

Chorvaté se ujali vedení v 37. minutě, kdy se prosadili Ivan Perišić. Necelou čtvrt hodinu po začátku druhého poločasu zvýšil na rozdíl dvou branek Ivan Rakitić.

Český tým se ale nevzdal, do hry přišli útočníci Tomáš Necid a Milan Škoda. A právě tito dva hráči měli na svědomí konečný výsledek zápasu 2:2. Nejprve v 76. minutě Škoda snížil n 1:2, aby Necid z penalty ve třetí minutě nastavení vyrovnal.

Chorvaté nakonec skupinu vyhráli se sedmi body, o jeden bod před druhým Španělskem. Češi prohráli v posledním utkání s Tureckem a ve skupině skončili poslední.

9. 2. 2011, přípravné utkání: Chorvatsko - Česko 4:2

Přípravné utkání v únoru roku 2011 se odehrálo na stadionu v Pule. Domácí výběr vedl v roli trenéra Slaven Bilić, český výběr koučoval Michal Bílek. Týmy dvou bývalých výborných fotbalistů nabídly vyprodanému stadionu šest gólů.

Nejprve se během čtyř minut trefili Eduardo a Kalinič, následně vyrovnali Tomášové Sivok a Rosický. Ovšem byli to domácí, kteří nakonec urvali výhru.

V jednašedesáté minutě se prosadil Nikola Kalinič podruhé v zápase a na konečných 4:2 zvýšil Ivo Iličević, který se trefil do prázdné brány téměř z poloviny hřiště.

12. 12. 1996, mezinárodní turnaj v Maroku: Chorvatsko - Česko 1:1, 4:1 po penaltách

Robert Prosinečki, Zvonimir Soldo a na druhé straně Petr Kouba či Martin Frýdek. Mezinárodní turnaj v Maroku nabídl zajímavé konfrontace včetně premiérového utkání mezi reprezentacemi Chorvatska a České republiky.

Jednalo se o finále turnaje s názvem „Pohár Hasana II.“ Toho se v roce 1996 zúčastnilo ještě domácí Maroko a Nigérie. Právě Nigérii český výběr v úvodním utkání porazil 2:1 po gólech Radka Druláka a René Wagnera.

Skóre finále s Chorvatskem tehdy otevřel Radek Drulák, který poslal tým vedený Dušanem Uhrinem do vedení již ve čtvrté minutě zápasu. Ten nakonec skončil v Casablance nerozhodně 1:1 a Chorvaté vyhráli 4:1 po penaltovém rozstřelu.

Český výběr dohrával posledních dvanáct minut bez vyloučeného Luboše Kubíka, který v utkání viděl dvě žluté karty.