18. 5. 2022

Ambasador Laštůvka: Věřím, že lidi české mužstvo podpoří k úspěchu

Před deseti lety byl členem reprezentace na evropském šampionátu v Polsku a Ukrajině. Tentokrát brankář ostravského Baníku Jan Laštůvka v roli ambasadora vylosoval složení skupin ME hráček do 19 let. 

"Byla to zajímavá zkušenost. Musím se přiznat, že jsem byl opravdu docela nervózní. I když los asi nebyl úplně takový, jaký by si holky přály, tak si myslím, že je tady lidi poženou a že budou moct udělat nějaký úspěch," uvedl Laštůvka, jenž dva dny před finále turnaje hráček do 19 let oslaví čtyřicáté narozeniny. 

Závěrečný turnaj se bude hrát na pěti stadionech ve čtyřech městech. A to včetně ostravských Bazalů a Městského stadionu, kde Laštůvka nastupuje se svým Baníkem k domácím zápasům. "Jsem nesmírně rád, že turnaj bude v našem kraji, na krásných stadionech a před nejlepšími fanoušky," uvedl během ceremoniálu krátce před tím, než přišla řada na samotný los. 

Trojnásobný český reprezentant následně vylosovat českému mužstvu za soupeřky Itálii, Španělsko a Francii. "Kapitánka mi řekla, že by si přála Itálii, což jsem ji splnil hned v prvním míčku, a pak už to bylo bohužel pro ni asi těžší. Ale bavil jsme se i s trenérem, i s holkami, takže ti řekli, že si nemohou vybírat, všechny týmy jsou silné. Mají první zápas Francii a věřím, že přijde hodně lidí a že holky to nakopne do turnaje, aby uspěly," uvedl Laštůvka. 

Ten je ambasadorem turnaje společně s Lucií Voňkovou, bývalou kapitánkou české ženské reprezentace. Tým plánuje podpořit ještě před startem turnaje.

"Slíbil jsem, že se i za holkami stavím. Trochu je podpořit před turnajem, protože pro některé to bude takový ten první začátek jejich kariéry a věřím, že tento turnaj jim otevře cestu do velkého fotbalu a že se jim turnaj vyvede podle jejich představ," dodal Laštůvka.