„Bylo to hodně náročné, bojovaly jsme a daly jsme do toho všechno, ale nestačilo to,“ říkala po zápase smutně Andrea Švíbková, která zápas proti Španělsku začala v základní sestavě na hrotu útoku.

I ona byla vděčná všem divákům za podporu, když více než dva a půl tisíce fanoušků dorazilo do ochozů opavského stadionu české fotbalistky podpořit. „Divákům chceme moc poděkovat za to, že přišli a takto nás podporovali,“ uvedla fotbalistka pražské Sparty na adresu diváků, kteří i přes vysokou prohru vyprovázeli český tým potleskem.


„Určitě byly Španělky z mého pohledu techničtějším mužstvem než Francie, ale nám docházely dost síly, dělaly jsme chyby a celkově se nám zápas tolik nepovedl,“ dodal sedmnáctiletá fotbalistka.

Prosadit se nedokázala ani Kim Dinh Thanhová, která přišla do hry do druhého poločasu. Ta měla jednu šanci již v prvním zápase s Francií, další přidala i proti Španělsku, ale znovu to nevyšlo. „Řvala jsem na spoluhráčku, aby míč poslala před branku, a tak dlouho jsem se rozhodovala, kterou nohu použít, až jsem tam dala pravačku místo levačku a promáchla sem,“ popisovala konkrétní moment po zápase útočnice Liberce.

Český tým se jen těžko dostával do šancí a k ohrožení branky soupeře. „Hodně nám dochází síly, to s tím dost souvisí. Stejně jako nám nepomohl určitě fakt, že jsme vlastně jen běhaly bez míče, který nám Španělky moc nepůjčily, protože jsou na míči skvělé,“ pokračovala Kim.

Mladé Češky zakončí domácí evropský šampionát nedělním zápasem s Itálií, na postup ze skupiny už šance po dvou prohrách není. Co do posledního zápasu vylepšit? „Musíme určitě zabrat víc vpředu a dát vše do presinku, protože jedna z nás vždy zaspí. A vteřiny rozhodují, že pak míč nezískáme,“ má jasno Kim Dinh Thanhová. 

Program třetího hracího dne ME WU19 - 3. července 2022:

  • 17:30 Itálie – ČR (Frýdek-Místek), 17:30 Francie – Španělsko (Bazaly)
  • 20:00 Norsko – Švédsko (Opava), 20:00 Německo – Anglie (Karviná)
Česko WU19 - Španělsko WU19 0:5 (30.6.2022, EURO WU19 2022, Opava)

Česko WU19 - Španělsko WU19 0:5 (30.6.2022, EURO WU19 2022, Opava)