„Pro spoustu z nás to byl největší zápas v dosavadní kariéře. Ale víme, proč tady jsme, víme, že nemáme, co ztratit a do všeho jdeme naplno,“ prohlásila Tereza Fuchsová po utkání, které skončilo vítězstvím Francie 3:0. 

Zápas českého týmu s Francií se hrál na ostravském Městském stadionu v pondělí a byl to úvodní zápas celého turnaje. „Jsem ráda, že mi trenéři dali šanci. Vědí, že mi ty velké zápasy sedí. Každopádně nervozita tam byla, ale hodně mi pomohla obrana, holky mě hecovaly. Těší mě podpora od spoluhráček," uvedla brankářka pražské Slavie. 

Ta za stavu 2:0 z pohledu francouzského mužstva čelila pokutovému kopu. A míč po střele střídající Mouchon vyrazila a připsala si další z cenných zákroků v zápase proti takto silnému soupeři. 

„Penalty chytám ráda. Všimla jsem si, že nabíhala hodně rovně, takže jsem předpokládala, že počká na můj pohyb. Tudíž jsem ho naznačila doprava a skočila k levé tyči. Byl to risk, ale vyšel," popsala penaltový moment. 

České mužstvo mělo velkou šanci ke skórování na začátku zápasu, ale bohužel Kim Dinh Thanhová neproměnila. Soupeřky navíc skórovaly v nastavení obou dvou poločasů. 

"Bez těch tvou gólů to mohlo být ještě lepší. Ale v tom vedru a s takovými soupeřkami je vždy náročné udržet koncentraci, pozornost celou dobu. Ubývaly nám síly, ale musíme na tom zapracovat. Víme, že krizové momenty zápasů jsou prvních a posledních sedm minut a samozřejmě i okamžiky po inkasovaném, nebo vstřeleném gólu. To vždy soustředěnost poklesne. Na to si musíme dávat pozor," řekla dále česká brankářka. 

Již ve čtvrtek budou mít české hráčky možnost poměřit síly se Španělskem, které vyzvou od 17:30 na stadionu v Opavě. 

ME WU19: Česko - Francie (27. 6. 2022)

Program druhého hracího dne ME WU19 - 30. června 2022: 

  • 15:00 Itálie – Francie (Bazaly), 17:30 ČR – Španělsko (Opava)
  • 15:00 Norsko – Německo (Karviná), 17:30 Švédsko – Anglie (Frýdek – Místek)

Program, výsledky, statistiky či nejnovějšího zprávy z celého šampionátu najdete na stránce fotbal.cz/euro2022. Stejně tak informace o fanzónách včetně programu najdete ZDE