18. 5. 2022

Jelínková a Navrátil po losu ME: Pro všechny to bude velký zážitek

Středečnímu losu základních skupin mistrovství Evropy hráček do 19 let přihlížel také trenér českého týmu Jan Navrátil i obránkyně Lucie Jelínková. Jaké měli oba po losu dojmy? 

"Za mě spokojenost. Nemůžeme si vybírat, jsou tady nejlepší týmy Evropy. S Francií jsme hrály, se Španělskem také, takže víme, do čeho jdeme a Itálii, tu jsem si přála, takže dobré," uvedla fotbalistka Slovácka Lucie Jelínková v ohlasech po ceremoniálu v ostravském hotelu Clarion Congress. 

"Já jsem spokojený. Už před losem jsme věděli, že ať bude vylosovaný kdokoliv proti nám, tak to bude určitě složitá skupina. Francie minulý vítěz, Španělsko výborný tým a Itálie taktéž. Skupina velmi atraktivní, s velice silnými soupeři, ale budeme se určitě těšit a uděláme maximum pro to, abychom je potrápili," přidal svůj bezprostřední názor trenér Jan Navrátil. 

Český výběr se utká postupně s Francií, Španělskem a Itálií. "Se Španělskem jsme hrály v prvním kole kvalifikace a myslím si, že jsme odehrály velmi slušné utkání, soupeři nás chválili. Dokázaly jsme dát i gól, takže za mě spokojenost. Francie je top tým, můj tip je, že nejspíše EURO vyhrají. Uvidíme, také jsme jim dokázaly dát gól a první poločas jsme odehrály velmi slušný. S Itálií uvidíme, nemáme s nimi teď momentálně zkušenost," uvedla Jelínková k soupeřkám ve skupině. 

Český tým loni v říjnu podlehl Španělsku 1:3, s Francií hrál nedávno v druhé fázi kvalifikace a podlehl 1:5. "S Itálií jsme se ještě nesetkali, ale se Španělskem jsme hráli na podzim a prohráli 1:3. Ten zápas byl výborný, i když to byl náš třetí zápas ve skupině, který je vždy složitý na síly, které rychle ubývají. Francie je ve všech směrech vynikající tým. Takticky, silově, ty holky opravdu umí skvěle hrát fotbal, výborně zrychlují hru a je radost se na ně dívat. Ale budeme se určitě snažit na ně něco vymyslet, abychom byli konkurence schopní. Itálii jsem viděl pouze na videu proti Norsku a z obou dvou stran to byl skvělý zápas. Takže nás vůbec nečeká nic jednoduchého, ale jak už jsem říkal, věřím tomu, že holky položí na tom hřišti život a užijeme si každou minutu, protože hrát na ME je obrovský svátek," uvedl k soupeřkám trenér Jan Navrátil. 

Své zápasy ve skupině odehraje český tým v Ostravě, Opavě a Frýdku-Místku. "Těším se moc, budou krásné stadiony a hlavně doufám, že dojde co nejvíce fanoušků a poženou nás dopředu," přeje si Lucie Jelínková. 

"Já zvu všechny fanoušky a všechny lidi, aby se přišli podívat, protože to bude určitě pro všechny velký zážitek. Uvidí určitě skvělý fotbal, protože kvalifikace a každý mezinárodní zápas, který jsme zatím zažili, je opravdu super sledovat. Stojím si za tím, že holky umí hrát fotbal. Přijďte, podívejte se na to, zatleskejte si a užijte si zápas, protože to bude skvělé," dodal trenér Navrátil. 

Od pátku 20. do pondělí 21. května má český výběr na programu krátké soustředění, které bude poslední společnou akcí před samotným turnajem na přelomu června a července. 

Program turnaje najdete ZDE.