Jako favorit vstupovalo do finálového klání Španělsko, které v dosavadních čtyřech zápasech hned třikrát zvítězilo. V základní skupině si poradilo s Itálií a Českem, remizovalo s Francií a v semifinále vyřadilo Švédsko. Španělky navíc chtěly navázat na celková vítězství z let 2004, 2017 a 2018. Naopak Norky usilovaly o první titul v historii poté, co již čtyřikrát v historii turnaje skončily jako poražené finalistky. Naposledy v roce 2011.

A mladé reprezentantky Norska začaly zápas skvěle, když již v páté minutě utkání otevřela skóre Iris Omarsdottir. Španělkám se podařilo srovnat skóre o jednatřicet minut později, když se přesně trefila Ane Elexpuru.

Ve dvaapadesáté minutě byla blízko k vedoucímu gólu Španělka Fernandez, která se postavila k přímému kopu a prudkou ránou trefila břevno. Krátce na to byla v šanci také Bartel, ale těsně přestřelila. Španělky byly po změně stran aktivnější a díky většímu důrazu ve hře se dostávaly častěji ke střelbě z nebezpečných pozic.

Finále ME hráček do 19 let: Španělsko - Norsko 2:1 (9. 7. 2022)

V osmašedesáté minutě se do neuvěřitelné šance dostala Norka Kyvag, která si zaběhla na přihrávku za španělskou obranu, první její střelu vyrazila brankářka jen zpět do Norky, která pak měla před sebou odkrytou branku, ale střelou levou nohou ji k údivu všech diváků, hráček i členů realizačních týmů, minula a pohrdla možností poslat svůj tým do vedení.

Vzápětí na druhé straně střílel pod břevno Uria, ale norská brankářka Panengstuen skvělým zákrokem vyrazila míč nad branku. Do další šance se střídající Álvarez dostala sedm minut před koncem, kdy si našla míč po zpětné přihrávce, ale zblízka vysoko přestřelila.

Španělky se nakonec dočkaly vítězného gólu a nedovolily dojít zápas do prodloužení. Álvarez prošla přes levou stranu hřiště, míč poslal vedle sebe a Júlia Bartel střelou zblízka vstřelila druhý španělský gól zápasu. 

Mistrovství Evropy hráček do 19 let – finále:

Španělsko – Norsko 2:1 (1:1)

Branky: 36. Elexpuru, 90.+4 Bartel – 5. Omarsdottir. ŽK: Álvarez, Lloris - Fink, Brønstad, Jorde. Rozhodčí: Pesu (Rumunsko) – Hyvönen (Finsko), Grigoryan (Arménie).

Španělsko: Font – Laborde, Fernandez, Lloris, Medina – Mingueza – Elexpuru, Bartel, Fiamma (46. Álvarez), Vignola (64. Baradad) – Uria.

Norsko: Panengstuen – Lovas, Fink, Pettersen, Sorbo (58. Johansen) – Dirdal (80. Lüthcke), Bronstad, Jorde – Tandberg (58. Birkelund), Omarsdottir (86. Ron), Kyvag.