6. 7. 2022

ME hráček do 19 let: Španělky ve finále vyzvou Norsko

Vítězky obou základních skupin v rámci evropského šampionátu hráček do 19 let pořádaného Moravskoslezským krajem, Španělky a Norky, postoupily do sobotního finále. Oba výběry vyhrály semifinále jednobrankovým rozdílem. 

Španělky šly do semifinále se Švédskem, druhým týmem skupiny B, v pozici favorita. Po bezbrankovém prvním poločase se šest minut po změně stran střelecky prosadila Mirari Uria, pro kterou to byl druhý gól v turnaji.

Španělské fotbalistky své soupeřky jasně přestřílely, Švédky dokonce neměly jedinou střelu na branku. A držení míče vyznělo jasně 70:30 ve prospěch Španělska. Další góly ale tentokrát mladé fotbalistky Španělska nepřidaly. Na těsné výhře 1:0 nezměnila nic ani druhá žlutá, a tedy červená, karta pro Švédku Evelinu Duljan.

Fotbalistky Španělska tak budou v sobotním finále usilovat o celkově čtvrtý triumf, když závěrečný turnaj vyhrály v letech 2004, 2017 a 2018.

Druhé středeční semifinále nabídlo souboj Francie, která postoupila z české skupiny A s bilancí jedné výhry, jedné remízy a jedné prohry, a Norska, které naopak vyhrálo skupinu B před Švédskem, Německem a Anglií.

Stejně jako v duelu Španělska se Švédskem, i v druhém semifinále v prvním poločase branka nepadla. A podobný byl i čas jediné branky utkání, když si Francouzka Eloise Sevenne vstřelila v 52. minutě vlastní branku, díky které se Norsko dostalo do vedení.

Již v nastaveném čase zápasu trefila Airine Fontaine tyč, ale to bylo ze závěrečného tlaku Francouzek vše a vyrovnat se jim nepodařilo. Mladé Norky těsný náskok nakonec udržely a postoupily do finále i přesto, že ve statistikách zápasu nebudou mít jedinou střelu na branku. 

Finále se hraje v sobotu 9. července od 15:00 na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji ZDE. Přímý přenos finále je možné sledovat na webu ČT sport.

Mistrovství Evropy hráček do 19 let – semifinále:

Španělsko – Švédsko 1:0 (0:0)

Branka: 51. Uria. Rozhodčí: Campos (Portugalsko) – Eidinzonaite (Litva), Grigoryan (Arménie).

Norsko – Francie 1:0 (0:0)

Branka: 52. Sevenne vl. Rozhodčí: Van Der Helm (Nizozemsko) – Demosthenous (Kypr), Hyvönen (Finsko).

FOTO: Ben McShane - UEFA