České mužstvo před závěrečným duelem nemělo po dvou prohrách šanci postoupit ze skupiny. V brance tentokrát nastoupila Bára Beránková, od úvodní minuty nastoupila také například Tereza Černá. Itálie ale před zápasem stále měla naději na postup, i když před zápasem měla na kontě pouze bod. Italky potřebovaly v zápase český tým porazit, a zároveň doufat, že dosud suverénní Španělsko zdolá Francii. Pokud by Francie uhrála jakýkoliv bodový zisk, Itálie by byla ze hry venku.

Italky se v posledním zápase ve skupině ujaly vedení po první střele na branku ve třetí minutě, kdy Jonášová faulovala před vápnem a dosavadní nejlepší střelkyně turnaje Nicole Arcangeli krásnou střelou z přímého kopu i s mírnou pomocí břevna poslal míč do sítě.

České fotbalistky inkasovaly druhý gól ve dvacáté minutě, kdy soupeřky dokázaly překonat presink českého týmu a po rychlém brejku šla sama na branku Chiara Beccari, která bez problémů proměnila přesným zakončením. Italky byly i nadále velice aktivní a Bára Beránková musela být stále ve střehu. Například při stele Pavan v pětadvacáté minutě, kdy se musel v pádu hodně natáhnout k tyči, aby míč vyrazila na roh.

Po půl hodině hry se dvakrát během krátké chvíle dostala Ducháčková do dvou nadějných příležitostí. Nejprve se dostala do protiútoku, ale pokus o kličku italská kapitánka zablokovala a nepustila českou hráčku do zakončení. Následně osmnáctiletá sparťanská hráčka měla možnost zakončit z voleje, ale netrefila míč ideálně. Na druhé straně musela znovu zasahovat Beránková proti prudké střele Pfattner. Ještě do poločasu měla autorka druhé branky, Chiara Beccari, další šance, ale dvakrát netrefila v hodně slibných šancích hlavou branku.

Do druhého poločasu již nenastoupily Švíbková s Hlouchovou, které nahradily Bendová a Střížová. V jednapadesáté minutě získala na polovině hřiště Ducháčková míč, po krátkém driblingu se odhodlala ke střele, ale její pokus z velké vzdálenosti brankářka Beretta bez problémů chytila.

Na druhé straně se podařilo Arcangeli dát svůj již pátý gól v tomto šampionátu, když v 59. minutě zblízka prostřelila brankářku Beránkovou. Nakonec se o dalších sedm minut později prosadila podruhé v zápase také Beccari, ale její gól tentokrát nebyl uznán pro faul.

Čtvrt hodiny před koncem zápasu měly české fotbalistky obrovskou šanci, když si Sabina Střížová naběhla do vápna a nikým nebráněná mohla zakončovat, ale míč poslala vysoko nad branku. V samém závěru po přímém kopu z hloubi pole se dostala ke střele Ducháčková, která ale zpoza vápna trefila tyčku, následná dorážka Jelínková z ofsajdové pozice skončila nad brankou. Naopak na druhé straně v nastaveném čase zvýšila střídající Victoria Della Peruta na rozdíl čtyř branek. České fotbalistky zakončily finálový turnaj v Moravskoslezském kraji prohrou 0:4.

Do semifinále ze skupiny A postoupily Španělsko a Francie, které ve vzájemném utkání hraném ve stejnou dobu remizovaly 1:1.

Mistrovství Evropy hráček do 19 let

Itálie – Česko 4:0 (2:0)

Branky: 3. a 59. Arcangeli, 20. Beccari, 90.+4 Della Peruta. ŽK: Pfattner - Tenkrátová, Pavlíčková. Rozhodčí: Pesu (Rumunsko) – Pastoreková (Slovensko), Demosthenous (Kypr).

Itálie: Beretta – Battistini, Passeri, Robustellini, Pellinghelli (64. Peruta) – Pfattner (86. Berti), Ferrara, Pavan (78. Massimino) – Corelli (46. Cesarini), Beccari, Arcangeli.

Česko: Beránková - Huvarová, Ohlídalová (62. Trčková), Jelínková, Pavlíčková – Pouvová (52. Tenkrátová), Jonášová (81. Kochanová) - Ducháčková, Černá, Hlouchová (46. Bendová) – Švíbková (46. Střížová).