Trenére, jak hodnotíte poslední zápas ve skupině?

Velmi pozitivně, i když jsme prohráli 0:4 a vypadá to, že jsme znovu podlehli jednoznačně. Ale nebojím se říct, že to byl nejspíš náš nejlepší zápas, hlavně směrem do útočné fáze. Musím všem holkám moc poděkovat, protože nechaly na hřišti všechno.

Projevila se třeba u hráček nezkušenost či nervozita při šancích? Především u té první šance, kdy míč skončil vysoko nad brankou téměř z malého vápna…

Jednoznačně, je to škoda. Jsem přesvědčený, že holky tyto situace umí řešit dobře, ale v jiné intenzitě. Tady bylo vidět, že jak jsou unavené, tak mají enormní snahu gól dát a dopadá to takhle. Naopak u Italek jste viděli, že jakmile jsou u míče, tak je to buď gólová šance nebo to rovnou uklidí do brány. V tomhle je opravdu velký rozdíl.

Samotné výsledky nechme stranou, dá se účast v turnaji hodnotit především jako velká zkušenost pro samotné hráčky?

Určitě. Musím poděkovat všem lidem, kteří se postarali o to, aby EURO u nás bylo. Je to pro nás pro všechny velká zkušenost, a právě holky si z toho musí vzít nejvíc, protože zažily něco, co žádná z nich dosud nezažila. A možná ani nezažijí, ale přál bych jim, aby je to ještě znovu potkalo. Tři takové zápasy během pár dní jsou pro ně obrovská zkušenost.

Nebyly hráčky v nějaké depresi kvůli výsledkům ve skupině?

Ne, vůbec ne. Naopak si myslím, že je to ještě víc motivuje. Bál jsem se, že nám budou ve třetím zápase během pár dní ubývat síly ještě rychleji, ale nakonec jsme se až do devadesáté minuty snažili, co jsme mohli. Myslím, že holky stoprocentně věří v to, co po nich chceme a já doufám, že jim to pomůže. Prohrát s elitou Evropy není žádná ostuda.

Jakou myslíte, že hráčky z tohoto týmu budou mít budoucnost? Některé po turnaji v týmu skončí...

To je asi otázka spíš na pana Radu, který trénuje A mužstvo (úsměv). Ale v kádru je stále ještě několik hráče ročníku 2004, které budou nejspíš pokračovat v devatenáctce a těm to pomůže obrovsky. Hráčky ročníku 2003 to mají těžké, protože se přesunou do kategorie dospělých, což na reprezentační úrovni nebude jednoduché, ale určitě tam pár kandidátek, které by mohli v A týmu zkusit, je. Ale to už je na trenérovi A mužstva.

 

Itálie WU19 - Česko WU19 4:0 (3.7.2022, EURO WU19 2022, Frýdek-Místek)

Itálie WU19 - Česko WU19 4:0 (3.7.2022, EURO WU19 2022, Frýdek-Místek)