„Byl to strašně těžký zápas. Kdo tu byl, tak to viděl na vlastní oči. Náš asi největší problém je, že nedokážeme během čtyř dnů hrát na takovéto úrovni, co potřebujeme,“ uvedl na úvod hodnocení zápasu.

„Už po prvním zápase s Francií jsou holky tak unavené, že sbíráme síly, jak to jen jde. Mrzí mě, že jsme nedokázali v prvním poločase zachytit míč na polovině soupeře dvakrát nebo třikrát, protože to byla naše jediná šance, jak je potrestat. Ale vždy jsme reagovali o dvě tři vteřiny později, a sami jste viděli, jak Španělky hrály excelentně. Takticky i soubojově jsou někde jinde,“ pokračoval Navrátil po zápase.


Jeho svěřenkyně se snažily ihned od začátku soupeřky napadat a hrát vysoký presink, ale Španělky si s tím dokázaly poradit. „Jednoznačně s tím neměly Španělky takový problém, jako Francie v prvním zápase, ale souvisí to s tou únavou. Tentokrát už jsme neměli tolik sil a jakmile jedna nebo dvě hráčky udělají taktickou chybu, tak to nechytíme,“ měl jasno trenér českého výběru.

Utkání na stadionu v Opavě sledovalo více než dva a půl tisíce diváků. „Za mě neskutečný obdiv divákům i holkám, protože hrajeme to, na co máme. Divákům patří obrovská pochvala a poděkování, protože slyšet potlesk v devadesáté minutě, i když prohráváte 0:5, to je neuvěřitelné,“ pokračoval Navrátil.

Itálie: „Ani jeden tým není slabým soupeřem. To, že má Itálie po dvou zápasech jeden bod, neznamená, že jsou slabší než Francie se Španělskem. Viděl jsem je hrát se Španělskem a jsou ohromně silný tým. Do zápasu dáme úplně všechno, posbíráme poslední síly a budeme se bít až do konce,“ dodal český kouč.

Program třetího hracího dne ME WU19 - 3. července 2022:

  • 17:30 Itálie – ČR (Frýdek-Místek), 17:30 Francie – Španělsko (Bazaly)
  • 20:00 Norsko – Švédsko (Opava), 20:00 Německo – Anglie (Karviná)
Česko WU19 - Španělsko WU19 0:5 (30.6.2022, EURO WU19 2022, Opava)

Česko WU19 - Španělsko WU19 0:5 (30.6.2022, EURO WU19 2022, Opava)