6. 5. 2022

Nominace WU19 na přípravný kemp před ME 2022

České reprezentantky do 19 let mají před sebou jednu z posledních příprav před startem domácího ME 2022, národní tým čeká čtyřdenní přípravný kemp v Plzni.

Měsíc před startem evropského šampionátu, který proběhne od 27. června do 9. července v Moravskoslezském kraji, se bude český národní tým připravovat v druhé polovině května čtyři dny v Plzni. „Bohužel jsme museli reagovat a změnit původní záměry a sraz zkrátit. Na květnové soustředění zveme 21 hraček a 3 brankářky. Zaměříme se na jasné tři klíčové parametry ve hře, které budou určovat ráz utkání na ME. Budou to osobní souboje, presinkové situace (vysoký a po ztrátě míče) a rychlé protiútoky v útočné a obranné fázi. Kromě tréninkových jednotek si zahrajeme i modelové utkání, kde vyzkoušíme přímo nacvičené situace. Na sraz se těšíme, a hlavně si přejeme zdraví pro všechny hráčky,“ uvedl trenér českého výběru Jan Navrátil.

Dva dny před samotným kempem je na programu los, který proběhne 18. května od 10:30 hodin v ostravském hotelu Clarion Congress. Kromě českého týmu se na finálovém turnaji představí Anglie, Francie, Německo, Itálie, Španělsko a Švédsko. Poslední účastník vzejde ze skupiny A4, která se odehraje v termínu 9. do 15. května a mezi její největší favority patří Norsko s Rakouskem.

Češky se sejdou v pátek 20. května a v Plzni budou do pondělí 23. května – celou nominaci naleznete zde.