Do první velké šance zápasu se dostala francouzská kapitánka Ribadeira, která si zaběhla za obranu na kolmou přihrávku. Její zakončení ale naštěstí pro české mužstvo nebylo přesné a míč po technické střele skončil vedle branky.

Devátá minutě přinesla obrovskou šanci pro český tým. Střelu Střížové z rohu vápna francouzská brankářka vyrazil v pádu jen před sebe a nejrychleji u míče byla Kim Din Thanhová, jenže svou dorážku poslal vedle tyče odkryté branky.

Úvodní branku zápasu nakonec vstřelily Francouzky na začátku jednadvacáté minuty, kdy nejprve brankářka Fuchsová zlikvidovala proti prudké střele zblízka po rohovém kopu, ale následně odražený míč na hranici vápna napálila mimo dosah Fuchsové přesně k tyči Judith Coquet a otevřela skóre.

Již v nastaveném čase prvního poločasu se nakonec Francouzky dočkaly druhé branky v zápase, když centr z pravé strany hřiště využila Ines Benyahia, která důrazným zakončením v souboji s Pouvovou poslala míč do sítě.

Fuchsová chytila penaltu

Na začátku druhého poločasu se do zajímavé střelecké pozice dostala Klára Ducháčková, která vybojoval míč na polovině soupeřek, ale její střela levačkou zpoza vápna nakonec branku minula.

České hráčky ale po změně stran obecně byly aktivnější, důraznější a také nebezpečnější. Pouze se jim nedařilo dostat se do přesného zakončení. Do šance se ovšem dostal i francouzský tým, konkrétně Madeleina Yetna, její pokus ale skončil těsně vedle.

Tereza Fuchsová si necelých pětadvacet minut hry před koncem připsala další perfektní zákroky včetně toho proti hlavičce Benyahia, jejíž pokus skvěle vyrazila. Střelkyně druhé francouzské branky byla blízko k druhém gólu také v 75. minutě, kdy její prudká rána z dálky trefila břevno české brány.

V šestasedmdesáté minutě maďarská rozhodčí nařídila proti českému týmu pokutový kop po faulu střídající Hlouchové, ale střídající Mouchon se mezi střelce nezapsala, brankářka Tereza Fuchsová totiž skvělým zákrokem její pokus k tyči chytila!

České fotbalistky až do závěrečného hvizdu nepřestávaly bojovat, nevynechaly jediný souboj a snažily se alespoň snížit skóre. To se ale i přes řadu střídání nakonec nepodařilo a na úvod finálového turnaje prohrály s Francií 0:3, když poslední gól zápasu padl ve druhé minutě nastavení, kdy se prosadila Mouchon, která tak napravila neproměněnou penaltu.

ME WU19: Česko - Francie (27. 6. 2022)

„Hráčky se všechny vydaly na maximum a můžeme jim jen poděkovat,“ uvedl trenér Jan Navrátil po zápase v přenosu ČT sport. „Obě brankářky máme výborné, Tereza zasloužila absolutorium, chytila penaltu i další šance a podala vynikající výkon,“řekl trenér na adresu české brankářky Terezy Fuchsové. „Neproměněná šance jsou tím největším rozdílem mezi týmy. Oni mají čtyři šance a dají tři góly. Víme, že to v dalších zápasech bude dřina, ale budeme bojovat dál a věřím, že gól dáme," dodal trenér.

Další zápas odehraje český tým ve čtvrtek 30. června od 17:30 proti Španělsku v Opavě.

UEFA Mistrovství Evropy hráček do 19 let

Česko - Francie 0:3 (0:2)

Branky: 21. Coquet, 45.+1 Benyahia, 90.+2 Mouchon. ŽK: Soumahoro. Rozhodčí: Sipos (Maďarsko) – Grigoryan (Arménie), Hyvönen (Finsko).

Česko: Fuchsová - Huvarová, Ohlídalová, Jelínková, Pavlíčková - Pouvová (56. Tenkrátová), Jonášová (80. Tomanová An.) - Ducháčková, Černá T. (69. Bendová), Dinh Thanhová (56. Švíbková) - Střížová (69. Hlouchová).

Francie: Marques - Haelewyn, Rastocle, Sevenne, Notel – Soumahoro (62. Neller), Coquet (84. Kbida), Benyahia – Yetna (62. Haugou), Ribadeira (63. Mouchon), Fontaine (76. Bahlouli).

• Skupina B: 15:00 Švédsko – Německo (Frýdek-Místek) 2:0, 17:30 Anglie – Norsko (Karviná) 4:1

Před úvodním zápasem se v neděli ve 13 hodin otevřela fanzóna, která bude fungovat také během pondělí od 9:00 do 17:30 přímo u Městského stadionu v Ostravě - Vítkovicích. Další informace o fanzónách včetně programu najdete ZDE. Program i nejnovějšího zprávy z celého šampionátu najdete na stránce fotbal.cz/euro2022.