Mladé Češky si i přes prohru v zahajovacím utkání evropského šampionátu pochvalovaly podporu fanoušků. „Diváci byli v Ostravě moc fajn, přišlo jich hodně a strašně nám pomáhali tím, že fandili a křičeli, byl to rachot, na hřišti jsme se pomalu ani neslyšely. Moc všem děkujeme, že přišli a podpořili nás,“ popsala záložnice českého týmu Denisa Jonášová.

Francie potvrdila roli favorita. „Zápas to pro nás náročný a těžký, bylo tam strašně moc soubojů a je velká škoda, že se nám nepodařilo dát alespoň jednu branku, což bylo našim cílem. Měly jsme pár příležitostí, jedna z nich byla velká, ale bohužel jsme ji neproměnily. Musíme se víc snažit jít do koncovky,“ pokračovala.

Ve druhém utkání poměří síly český výběr s dalším favoritem. „Se Španělskem jsme už hrály v kvalifikaci, prohrály jsme bohužel 1:3, ale utkání to bylo velmi dobré. Daly jsme branku, což doufám, že se nám to znovu podaří. Věřím, že jich můžeme dát i víc a třeba můžeme i vyhrát,“ sdělila dále česká fotbalistka. Účast na mistrovství Evropy si užívá. „Je to zatím vrchol mé kariéry a to největší, čeho můžu teď dosáhnout,“ svěřila se Jonášová.

 

Za utkáním s Francií se ohlédl i trenér Jan Navrátil. „Pochvala tam jednoznačně zůstala, protože holky zápas odjezdily, dneska jsme si pustili některá videa – tři pozitivní, tři negativní, do obrany i do útoku. I s odstupem času převládají ale pozitiva, protože jsme mohli vstřelit branky, naše gólmanka podala skvělý výkon. Výsledek odpovídá realitě,“ popsal.

„Divákům, kteří přišli bych rád poděkoval, skvěle holky podporovali. Atmosféra byla skvělá, děkujeme za ni,“ uvedl.

Druhé utkání odehrají Češky na stadionu v Opavě, který si již vyzkoušely při nedávné kvalifikaci. „Proti Španělsku to bude jiný zápas, je tam zavřený stadion. Balóny se rychleji budou vracet do hry, bude se hrát ve vyšším tempu a v jiném čase. Bude teplo, ale určitě nebude tak velké horko. Španělky jsou obrovsky silné, byli jsme se podívat na jejich zápas s Itálií a určitě nás nečeká nic lehkého,“ ví dobře český trenér.

Upozorňuje však na herní styl soupeřek. „Musím se přiznat, že jsem byl překvapený tím, že Španělsko nehrálo to, na co jsme všichni zvyklí – na držení míče a postupný útok od své branky. Hrály efektivně a účelově, používaly dlouhý nákop na vysoké útočnice Alvarezovou a Uriu, které to pak rozdávaly do stran, v jejich hře byla velká účelnost. Když vedly 3:1 v druhém poločase, tak už hrály na udržení výsledku, aby si pohlídaly tři body. Jsem sám zvědavý, jak nastoupí na nás, je to netradiční španělský styl,“ popsal.

Čeští reprezentanti se nedávno se Španělskem dobře popasovali v rámci Ligy národů. „Rádi bychom navázali na velký úspěch kluků v áčku, které jsem osobně na stadionu proti Španělsku sledoval a hráli velice dobře. Ale pokud Španělky zopakují svůj výkon z prvního zápasu, bude to těžké. Měly silné centry, létalo to před branku ze všech stran a moc nekombinovaly,“ upozorňuje.

„Pro nás je to těžké s tak kvalitními týmy hrát, každá aktivita, šance, vyhraný souboj jsou pro nás pozitivem. Diváci dokáží ocenit, když vidí sportovce, který jede na svoje maximum. Proto jsme tady, a to je to, co tady chceme ukázat,“ uzavřel trenér Navrátil.

WU19 - trénink na ME 2022 (29.6.2022, Radvanice)

WU19 - trénink na ME 2022 (29.6.2022, Radvanice)