10. 6. 2022

WU19: Nominace na domácí EURO 2022

Evropský šampionát žen do 19 let začne v Moravskoslezském kraji již 27. června a trenér českého týmu Jan Navrátil zveřejnil finální nominaci osmnácti hráček a dvou brankářek, které budou Česko na domácím mistrovství Evropy reprezentovat.

Dříve než samotné EURO začne, čeká rozšířený český tým o třetí brankářku od 16. do 19 června čtyřdenní kemp v Praze. „Jsme rádi, že se ještě můžeme před turnajem jednou sejít a zahrajeme si i jedno přípravné utkání,“ řekl trenér Češek Jan Navrátil.

Prozradil také, jak se tvořila nominace pro finálový turnaj. „Kádr je velice podobný, jak se krystalizoval v průběhu celé sezony, kdy jsme hráli podzimní a jarní kvalifikaci. Věřím, že některé hráčky, které mají ještě drobné zdravotní problémy, se dají naprosto do pořádku, aby byly stoprocentně na EURO připravené,“ uvedl.

V nominaci je i jedno překvapení. „Jediným okořeněním kádru je mladá Lucie Bendová ze Slavie, která nám na minulém srazu ukázala své schopnosti a dovednosti a jsem rád, že si vybojovala i finální nominaci na samotné ME,“ uvedl na adresu kapitánky reprezentačního výběru do 17 let.

Česko má před sebou v základní skupině duely s velkými favority. „Velmi se na domácí šampionát těšíme a věříme, že všichni uděláme vše pro to, abychom dobře reprezentovali Česko a v těžkých bojích ve skupině proti top týmům z Francie, Španělska a Itálie odevzdali maximum. Přijďte nás podpořit, bude to velký zážitek,“ vyzval na závěr trenér Jan Navrátil.

Na EURO WU19 2022 je nominováno osmnáct hráček a dvě brankářky – celou nominaci naleznete zde.

Češky vstoupí do ME v pondělí 27. června duelem proti Francii od 11:00 na Městském stadionu ve Vítkovicích. Duel Česka s Francií je zároveň zahajovacím utkáním celého šampionátu. Poslední červnový den český tým nastoupí proti Španělsku v Opavě se začátkem v 17:30 a 3. července je na programu závěrečné střetnutí v základní skupině proti Itálii, které se uskuteční ve Frýdku-Místku od 17:30.

Prodej vstupenek začne v pondělí 13. června ZDE.

Využít můžete i nabídky vstupenek zdarma pro školy, vzdělávací instituce, spolky a jiná školská zařízení – více informací naleznete v tomto článku. Všechna tři utkání základní skupiny nabídne v přímém přenosu Česká televize.

Program českého týmu

27.06. 11:00  Česko – Francie (Vítkovice)
30.06. 17:30  Česko – Španělsko (Opava)
03.07. 17:30  Itálie – Česko (Frýdek – Místek)

Program celého turnaje a další informace naleznete na fotbal.cz/euro2022