PATRONKA ŠAMPIONÁTU

„Jsem nesmírně ráda, že Fotbalová asociace České republiky uspěla při kandidatuře o pořádání mistrovství Evropy hráček do 17 let. A mně je velkou ctí být přímo patronkou turnaje, který v naší zemi bude znamenat přehlídku těch nejtalentovanějších děvčat z evropské scény. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy akci, která je pro český ženský fotbal historickou událostí, rádo podpořilo a věříme v co možná nejlepší umístění našeho týmu.“

 

AMBASSADOŘI ŠAMPIONÁTU

Svoji exkluzivní sportovní kariéru ukončila před necelými pěti lety, přesto se už teď řadí mezi největší osobnosti českého ženského fotbalu vůbec. Rodačka z Roudnice nad Labem byla pětkrát vyhlášena nejlepší fotbalistkou roku, zažila angažmá v pražské Spartě, Bayernu Mnichov i v elitních soutěžích ve Švédsku a USA, ale nikdy se jí nepoštěstilo zažít s reprezentací atmosféru vrcholného turnaje. I proto nyní někdejší skvělá hráčka a dcera známého fotbalového kouče Zdeňka Ščasného, která v reprezentaci odehrála 50 zápasů a nastřílela 24 gólů, svým následovnicím vzkazuje: „Užijte si všechno, co s domácím mistrovstvím souvisí! Kdybych měla moc cokoliv přidat ke své hráčské kariéře, bez váhaní bych si přála zúčastnit se s českou reprezentací nějakého velkého turnaje. Tu moc sice nemám, o to víc si však cením nabídky státi se ambasadorkou pro nadcházející ME žen do 17 let. Je skvělé, že turnaj proběhne v domácím prostředí. Čeští fanoušci se tak mohou na vlastní oči přesvědčit, že ženský fotbal je opravdu atraktivní podívaná se spoustou nádherných akcí a krásných gólů!

 

Jedna z nejvýraznějších osobností českého fotbalu, která zanechala svoji nesmazatelnou stopu především při nedávném vzestupu plzeňského klubu. Pavel Horváth se fanouškům vepsal do paměti jako vynikající dirigent hry s fantastickou levačkou, který šéfoval týmu při svých domácích štacích v Jablonci, Slavii, Teplicích i Spartě. Charismatický záložník vyzkoušel i zahraniční angažmá ve Sportingu Lisabon, Galatasarayi Istanbul a Kóbe. To nejlepší však zažil až v Plzni: v letech 2011, 2013 a 2015 vedl Viktorii za titulem ze hřiště, dvakrát se Horváth a spol. představili i v základní skupině Ligy mistrů. V roce 2016 už Horváth k plzeňskému triumfu pomáhal jako asistent trenéra. Právě kariéra kouče je po úspěšné hráčské kariéře pro Horvátha současnou velkou výzvou.