Česko na premiérový šampionát ve walking fotbalu vyslalo dva týmy díky spolupráci FAČR, Senior Fitnes z.s., CFPA (Asociace bývalých profesionálních fotbalových hráčů ČR z.s.) a marketingového partnera mužstev P. C. FOX Sports s.r.o.

V kategorii 50+ se turnaje zúčastnilo šestnáct zemí z celého světa. Naše mužstvo odehrálo celkem sedm zápasů (2x 20 minut) se skóre 29:8. Jedinou porážku našemu týmu připravila domácí anglická reprezentace. České mužstvo postoupilo z druhého místa do čtvrtfinále.

V něm se střetlo s výběrem ostrova Jersey a zvítězilo 1:0. V semifinále pak přešlo po další těsné výhře 1:0 přes Itálii do finále. To bylo opakováním hned úvodního utkání celého turnaje s domácí Anglií.

Český tým ve finále dlouho vedl 1:0, ale domácí výběr v závěru vyrovnal na 1:1 z penalty a o vítězi tak nakonec rozhodl penaltový rozstřel. V něm byli úspěšnější domácí hráči a české mužstvo tak obsadilo druhé místo.

Nejlepším střelcem mistrovství v této kategorii se stal Roman Gibala s devíti góly.

Výsledky v kategorii 50+:

  • Základní skupina: Česko – Anglie 2:4, Česko – Rwanda 3:0, Česko – Egypt 3:1, Česko – Španělsko 2:1, Česko – Saudská Arábie 2:1, Česko – Wales 8:2, Česko – Austrálie 8:0.
  • Čtvrtfinále: Česko – Jersey 1:0.
  • Semifinále: Česko – Itálie 1:0
  • Finále: Česko – Anglie 1:2 po penaltách.

Složení týmu v kategorii 50+:

Karel Řezáč, Roman Gibala, Michal Jiráň, Petr Pohnán, Tomáše Holeček, Petr Čížek, Karel Haškovec, Daniel Šimberský, Karel Kocián, Antonín Petrák, Aleš Bažant, Pavel Červený (Manager & Coach), Lukáš Doležal (technický vedoucí FAČR), Otakar Mestek (Official FAČR).

Pátá příčka v kategorii 60+

Své zastoupení mělo Česko i v kategorii 60+. V rámci této kategorie se turnaje zúčastnilo dvanáct zemí z celého světa a český tým odehrál ve skupině pět zápasů. I přes dvě porážky a vyrovnané skóre 5:5 postoupil také do čtvrtfinále.

V něm se utkalo české mužstvo s Francií, která vyhrála ve vyrovnaném utkání 1:0. Český tým si tak zahrál o konečné 5. místo proti Baskicku a vyhrál 2:1.

Složení týmu v kategorii 60+:

Karol Šmíra, Jan Dvořák, Miroslav Focht, Jiří Jindra, Zdeněk Mikuš, Kostas Maceridis, Richard Lapka, Vlasimil Kojzar, Jaroslav Musil, Zdeněk Srba, Ctirad Veverka, Pavel Červený, Miroslav Rod, Zdeňka Lapková (zdravotnické zajištění), Lukáš Doležal (technický vedoucí).

Mistrovství světa ve walking fotbalu (24. - 26. 8. 2023, Birmingham, Anglie)

Mistrovství světa ve walking fotbalu (24. - 26. 8. 2023, Birmingham, Anglie)