"Kladiváři" získali druhou evropskou trofej ve své historii a první po 58 letech, premiérově si navíc třetí sezonu po sobě zahrají poháry. Český reprezentant se těšil na návrat do Londýna, kde ho s týmem čeká jízda otevřeným autobusem. V lehké nadsázce uvedl, že jeho dalším cílem v kariéře je vyhrát mistrovství Evropy v příštím roce v Německu.

"Jak říkali po zápase všichni fanoušci, stali jsme se legendami. West Ham vyhrál po dlouhé době, za což jsme hrozně rádi. Budeme si to dlouho užívat," řekl v rozhovoru s českými novináři Coufal, který označil zisk trofeje za největší okamžik kariéry.

Londýňané si díky triumfu zajistili pro příští sezonu účast v Evropské lize, kde vloni došli do semifinále. "Jsme potřetí za sebou v Evropě, což je historický rekord pro West Ham. Nepovedenou sezonou bych to nenazýval. Skončili jsme čtrnáctí v Premier League, zachránili jsme se, což byl potom cíl, vyhráli jsme Evropu. Nic jiného nás nezajímá," uvedl Coufal.

"Užívám si to a užívat si to ještě budu. Moc se těším na to, až trofej přivezeme do Londýna a ukážeme ji při jízdě otevřeným autobusem. Bude to úžasné a rád bych pozval každého fanouška West Hamu, aby nás podpořil a přišel se na tu krásnou trofej podívat," prohlásil třicetiletý reprezentant.

Finále Evropské konferenční ligy (7. 6. 2023)

Dějiště finále bylo pro něj i spoluhráče Tomáše Součka o to speciálnější, že právě ze Slavie, která v Edenu sídlí, zamířil před necelými třemi lety do West Hamu. "V Edenu se vždy cítím jako doma. Měli jsme domácí kabinu, hřiště znám, cítil jsem se tady skvěle. Důležité je, že jsme to zvládli. Chtěli jsme dojít v poháru co nejdál," řekl někdejší hráč Opavy či Liberce.

Vítěznou branku "Kladivářů" zaznamenal v 90. minutě Jarrod Bowen. "Věřil jsem, že dáme gól v posledních minutách. Jsme zvyklí z Premier League, že hrajeme, dokud rozhodčí nepískne konec. Tohle máme dobré. Nejlepší je dát takový gól na konci hrací doby, kdy už nemají moc času na odpověď. Fiorentina byla fotbalovější, ale my jsme vyhráli a na to se finále hraje. Kdo vyhraje, zapíše se do historie," uvedl Coufal.

Cíle v kariéře si vždy kladl postupně. "Nejdřív to bylo hrát ligu, pak ji vyhrát, přestoupit do zahraničí a vyhrát něco tam. To se podařilo," podotkl Coufal. O další metě má jasno. "Postoupit s nároďákem na Euro a vyhrát ho," dodal s úsměvem trojnásobný ligový mistr se Slavií.