Místopředsedy FAČR Jiřího Šidliáka a SK Slavia Martina Říhu doplnil při setkání s Ivanem Bicanem, synem Josefa Bicana, také Antonín Panenka - další z někdejších zářivých hvězd českého fotbalu a také předseda Správní rady Nadace fotbalových internacionálů.

A všichni znovu vzpomněli na genialitu vynikajícího útočníka, který v kariéře nastřílel neuvěřitelných 821 branek a nejlepší období prožil v sešívaném dresu pražské Slavie. S ní vyhrál pětkrát ligový titul a desetkrát byl také králem ligových střelců.

„Mám nevýhodu v tom, že jsem Josefa Bicana nikdy neviděl hrát fotbalový zápas. Ale jeho srovnání s největšími velikány světového fotbalu hovoří samo za sebe. Je pro nás velkou ctí, že si můžeme připomenout výročí narození tak významné osobnosti,“ uvedl Šidliák, 1. místopředseda FAČR.

Antonín Panenka s úsměvem vzpomínal, že také legendárního „Pepiho“ nespatřil na vlastní oči v mistrovském klání, ale měl tu čest si s ním zahrát v jednom dresu v exhibičním utkání.

„Bylo to štěstí, navštívil jsem své známé kousek od Svitav a stará garda Slavie zde právě hrála vlastní zápas. Měl jsem možnost si zahrát také a považuju za čest, že jsem si s panem Bicanem mohl třeba přihrát. A stát na hřišti vedle další legendy pana Pláničky. Pepi Bican byl člověk z jiné planety, předběhl dobu. Připomíná mi to dnešní éru Ronalda a Messiho,“ líčil Panenka, evropský šampion z roku 1976.

„Vážím si toho, že se výročí narození mého otce připomnělo. Neměl lehký život už od svého dětství, ale dokázal v něm mnoho. Jako sportovec a fotbalista a také jako dobrý člověk,“ doplnil Ivan Bican.

FAČR a Slavia si připomněly 110. výročí narození Pepiho Bicana

FAČR a Slavia si připomněly 110. výročí narození Pepiho Bicana