Seminář se uskuteční v pondělí 19. září 2022 od 9:00 do 17:00 v NH Prague City na Smíchově. Bude zaměřený na bezpečnost sportu v souvislosti s dynamikou vztahů ve sportovním týmu.

Seminář bude veřejně přístupný a zváni jsou především trenéři a rodiče sportujících dětí. FAČR tak pokračuje ve svém dlouhodobém programu ochrany dětí ve sportu. 

„Sport významně pomáhá rozvoji duševního zdraví. Dítě se učí, že v životě je řád a systém velmi důležitý. Pozitivní přijetí trenérského manuálu na podzim loňského roku bylo ještě větší, než jsme čekali – trenéři se velmi aktivně zapojují, více si všímají a učí se reagovat na případné psychické problémy dětí. Naším dalším krokem bude propojení co největšího počtu sportovních svazů – děti jsou nejohroženější skupina, musíme je chránit,“ uvedla Michaela Veselá, manažerka sociálních projektů FAČR.

V pěti tematických celcích na semináři vystoupí šest lektorů.

Martin Daněk, sportovní ředitel FK Třebíč a mentální kouč A týmu florbalové reprezentace, s Markem Vojtou, asistentem trenéra A týmu florbalové reprezentace, promluví o budování vítězného týmu. Martin Vlk, šéftrenér sportovního střediska mládeže Mladá Boleslav, bývalý sportovní ředitel Calgary West a člen mezinárodní výzkumné skupiny EU v oboru aplikace Ekologické dynamiky ve sportu, vzdělávání a rehabilitace, přednese téma transformačního koučinku.

Práci sportovního psychologa v mládežnické akademii vysvětlí Martin Macháček, sportovní psycholog a trenér akademie Slavie Praha. Lektor FAČR Otmar Litera vystoupí s příspěvkem o mapování vztahů ve skupině. Michaela Veselá a psycholožka Regina Jandová, specialistka Linky bezpečí, promluví právě o Manuálu pro rodiče, trenéry, děti a o Lince bezpečí. FAČR na vzniku manuálu spolupracovala s Linkou bezpečí. Koncem minulého roku pak přišla s komplexním programem ochrany dětí a založila Centrum ochrany dětí FAČR, které péči o dodržování bezpečného prostředí pro děti v rámci celého fotbalového hnutí koordinuje.

 

Program semináře

 • 8:30 – 9:00 Prezence
 • 9:00 – 9:10 Představení semináře – O. Litera, M. Veselá
 • 9:15 – 10:30 Budování vítězného týmu

Martin Daněk: Sportovní ředitel FK Třebíč, mentální kouč A týmu florbalové reprezentace, 2x mistr světa s juniorskou florbalovou reprezentací

Marek Vojta: Trenér a sportovní ředitel ACEMA Sparta Praha, asistent trenéra A týmu florbalové reprezentace, 2x mistr světa s juniorskou florbalovou reprezentací

 • 10:30 – 10:45 Coffee break
 • 10:45 – 12:00 Transformační koučink

Martin Vlk: Šéftrenér SpSM Mladá Boleslav, bývalý sportovní ředitel Calgary West, člen mezinárodní výzkumné skupiny pod hlavičkou EU v oboru aplikace Ekologické dynamiky ve sportu, vzdělávání a rehabilitace

 • 12:00 – 13:00 Oběd
 • 13:00 – 14:15 Práce sportovního psychologa v mládežnické akademii

Martin Macháček: Sportovní psycholog a trenér akademie Slavia Praha

 • 14:15 – 14:30 Coffee break
 • 14:30 – 15:00 Mapování vztahů ve skupině

Otmar Litera: Lektor FAČR, člen KM FAČR, mentální kouč juniorské florbalové reprezentace

Rudolf Kubík: Associate consultant firmy Qedgroup

 • 15:00 – 16:30 Manuál pro rodiče, trenéry, děti a Linka bezpečí

Michaela Veselá: Manažerka sociálních projektů FAČR, Vedoucí centra ochrany dětí FAČR

Regina Jandová: Psycholožka, specialistka PR a komunikace Linky bezpečí, bývalá tisková mluvčí Baníku Ostrava

Ilona Burgrová: Předsedkyně komise rovných příležitostí, ČOV

 • 16:30 – 17:00 Ukončení semináře
(Po kliknutí na obrázek níže si můžete stáhnout pozvánku i program semináře v PDF verzi)