Ačkoliv asociace ještě nemá k dispozici podrobnou zprávu společnosti Sportradar, monitoruje zápas Hodonín – Baník Ostrava B v rámci svého Integrity programu v souvislosti s informacemi o podezřelých sázkách.

FAČR podobné praktiky důrazně odsuzuje a připravuje v této souvislosti podání trestního oznámení, aby byl případ důkladně prošetřen. Integrity officer FAČR zároveň úzce spolupracuje s policií. Případem se rovněž bude zabývat Výkonný výbor FAČR na svém nejbližším zasedání.

FAČR dlouhodobě spolupracuje se společností Sportradar, globálním dodavatelem řešení pro integritu ve sportu, se kterou spolupracují například i FIFA, UEFA a další fotbalové asociace. Ta monitoruje sázky na sportovní utkání.

Na události ze středečního zápasu už zareagovala Komise rozhodčích ŘKM, která rozhodčího Vlastimila Ogrodníka i delegáta Milana Knechta vyřadila z listiny rozhodčích, respektive delegátů. Kvůli vysokému počtu chyb v soutěžích MSFL a moravských divizí uspořádá Komise rozhodčích ŘKM mimořádné semináře pro rozhodčí a delegáty, a to ještě do konce září.

Výkonný výbor FAČR na svém posledním zasedání schválil další zpřísnění opatření v boji proti match-fixingu:

  • posílení role Integrity officera FAČR
  • rozšíření Integrity e-learningu pro rozhodčí a další skupiny ve fotbale
  • osvětovou kampaň pro širší veřejnost a zintenzivnění vzdělávací činnosti včetně zvyšování povědomí o aplikaci FAČR Integrity
  • VV uložil Legislativní radě FAČR vytvořit speciální skutkovou podstatu match-fixingu
  • VV pověřil vedení FAČR jednáním o prodloužení smluv se společnostmi Sportradar a Genius Sports
  • VV pověřil předsedu a vedení FAČR jednáním k posílení vztahů s klíčovými institucemi, zejména NSA, Ministerstvem vnitra ČR, Ministerstvem spravedlnosti ČR a Policií ČR, o hlubší spolupráci v boji proti match-fixingu a zejména o přistoupení ČR k mezinárodní dohodě Macolin Convention
  • VV uložil Integrity officerovi FAČR zohlednit všechna schválená opatření ve strategii boje proti match-fixingu
  • VV uložil zdokonalit návrh Etického kodexu rozhodčích pro soutěže Řídící komise pro Čechy a Řídící komise pro Moravu