Dvoudenní seminář uspořádal Úsek mládeže ve spolupráci s Úsekem vzdělávání trenérů. Úterní program byl zaměřený na kategorii  do devatenácti let a starší. Středeční program byl pak zaměřený na kategorie od mladších žáků do kategorie mladších dorostenců (U17). Úterního semináře se zúčastnili studenti PROFI licence, středečního pak studenti licence trenér mládeže A. Oba dny pak absolvovali také zástupci klubových akademií, včetně zástupců úseku mládeže, úseku vzdělávání trenérů, úseku žen a dalších hostů.

Mark Bennett je bývalý člen britského komanda a vedoucí instruktor tělesného výcviku v armádním sboru. Aktuálně se zabývá zejména vůdčími schopnostmi trenérů, komunikací trenérů a vedením tréninkového procesu. Mark má přes 30 let zkušeností jako konzultant, trenérský školitel a mentor pro univerzity, profesionální a národní sportovní organizace, sportovní týmy a individuální sporty. Zaměřuje se na efektivitu vedení tréninkového procesu v různých sportovních odvětvích a v různých věkových kategoriích.

V roce 2006 ocenila jeho práci a výzkum i samotná anglická královna vyznamenáním MBA. Své názory šíří i pomocí podcastů a článků, které lze najít i na sociální síti X pod názvem @PDScoach nebo na webových stránkách www.PDScoach.com.

V Praze Mark Bennet přednášel na témata výchovy hráčů na základě jejich aktuálních potřeb a maximalizování výkonnosti potenciálu hráčů a týmu. Hlavním heslem byla otázka, co znamená efektivní trenér. Po celodenní oficiální části následovala neformální debata.

Přednáška Marka Bennetta (14. a 15. listopadu 2023, FAČR, Praha)

Přednáška Marka Bennetta (14. a 15. listopadu 2023, FAČR, Praha)