„Je to vzpomínka na člověka, který patřil do fotbalu a udělal v něm hodně práce, navíc náš příspěvek opět pomůže dobré věci. Taková pomoc je pro nás samozřejmostí,“ uvedl předseda FAČR Miroslav Pelta. 

Fotbalová asociace podporuje Memoriál Lukáše Přibyla druhým rokem, věří v hojnou účast fanoušků a tím spojenou finanční podporu dětem. „Věřím, že letos přijde zavzpomínat a přispět ještě více lidí než v minulém roce. Lukáš byl velký srdcař a hlavně kamarád, ale samozřejmě se v první řadě snažíme pomoci těm, kteří to potřebují. Podporujeme hodně akcí jako je třeba turnaj dětských domovů, a v příštím roce chceme naše charitativní aktivity ještě rozšířit,“ uvedl ředitel oddělení komunikace FAČR Ondřej Lípa.

4. ročník Memoriálu Lukáše Přibyla začne ve sváteční den v pondělí 28. září ve 14:00, kdy se otevřou brány stadionu Bohemians Praha 1905 a odstartuje bohatý doprovodný programu. V 15:30 je na programu autogramiáda týmu osobností Real Top Praha a staré gardy Bohemians a v 16:00 vypukne samotný exhibiční zápas mezi oběma výběry.

Barvy Real Top Praha budou hájit například herec Ivan Trojan či legendární hokejový brankář Dominik Hašek, svoji účast přislíbili také bývalí fotbaloví reprezentanti Tomáš Ujfaluši, Marek Jankulovski či Erich Brabec nebo trenér Pavel Hoftych, v současnosti kouč reprezentace U18. Výběr Bohemians povede z lavičky Karol Dobiaš a na povel bude mít na hřišti třeba Antonína Panenku.