Fotbalová asociace České republiky se rozhodnutím jejího výkonného výboru připojuje k podpoře Ukrajiny, která se stala terčem vojenského útoku. Nově vzniklý projekt se zaměřuje zejména na pomoc ukrajinským dětem, které přicházejí na území České republiky.

Fotbalová pomoc už v tuto chvíli probíhá na mnoha úrovních, projekt FAČR „Fotbal pomáhá dětem z Ukrajiny“ má mít celorepublikový dosah a má tedy oslovit všechny fotbalové kluby a okresy v České republice.

„V první řadě bych chtěl říci, že Fotbalová asociace České republiky odsuzuje vojenský konflikt na Ukrajině a že všichni věříme tomu, že brzy dojde k zastavení těchto vojenských akcí,“ říká předseda FAČR Petr Fousek. Vedení českého fotbalu se aktivně zapojilo do pomoci Ukrajině, a to hned v několika různých směrech.

POSTUP PŘI PŘESTUPECH HRÁČŮ Z UKRAJINY

„Napřímo pomáháme ukrajinskému fotbalovému svazu, kterému jsme zajistili dodávky potravin a léků. Zároveň jsme v České republice ubytovali rodiny některých zaměstnanců ukrajinského svazu. Snažíme se také pomoci ukrajinským fotbalistům, kteří přicházejí do České republiky. Detaily samozřejmě upravují předpisy FIFA nebo rozhodnutí naší fotbalové asociace. Cílem je, aby především malí fotbalisté měli co nejvíce usnadněný přesun do českého fotbalového prostředí,“ dodává Petr Fousek.

Cílem celého projektu je pak především integrace ukrajinských uprchlíků do nového prostředí. Fotbalová asociace si uvědomuje, že je potřeba ve složitých životních situacích nabídnout pomocnou ruku a snažit se dětem z řad uprchlíků alespoň částečně usnadnit adaptaci na nové prostředí.

Celou tiskovou zprávu k nově vzniklému projektu najdete ZDE. Kluby se mohou přihlásit prostřednictvím tohoto formuláře ZDE.

 

  • Prezentaci k projektu Fotbal pomáhá dětem z Ukrajiny ke stažení ZDE.
  • Informační letáky v českém a ukrajinském jazyce ke stažení ZDE a ZDE