Tým z nižší soutěže postoupil do semifinále domácího poháru poprvé od roku 2017, kdy Opava došla až do finále, v němž prohrála se Zlínem.

Opava s Duklou nastoupily k prvnímu soutěžnímu utkání v letošním roce, neboť jarní část druhé ligy začne teprve za týden. Mírným favoritem na postup byli podle bookmakerů domácí, byť jim v tabulce patří deváté místo se ztrátou devíti bodů na druhé Pražany. Po opatrném úvodu přišla klíčová situace ve 24. minutě, kdy hostující Matějka trefil kopačkou do hlavy Janoščína a rozhodčí Kvítek ho rovnou vyloučil.

Domácí zužitkovali přesilovku rychle. Nejprve ve 35. minutě Blechův centr z levé strany tečoval obránce a míč k velkému překvapení všech od tyče šťastně zapadl do sítě. Za další tři minuty přidal pojistku Přichystal, který napálil k tyči odražený balon. Po změně stran si Slezané v početní výhodě výsledek už pohlídali. 

Zbylá tři čtvrtfinále MOL Cupu se odehrají v příštím týdnu. Nejprve v úterý Jablonec přivítá Plzeň a ve středu nastoupí Zlín proti Liberci a obhájce trofeje Slavia v repríze minulého finále proti pražskému rivalovi Spartě.

Program čtvrtfinále MOL Cupu 2023/2024

Neděle 25. února

  • SFC Opava - FK Dukla Praha 2:0

Úterý 27. února

  • 18:00 FK Jablonec - FC Viktoria Plzeň (ČT sport)

Středa 28. února

  • 17:00 FC Zlín - FC Slovan Liberec
  • 18:00 SK Slavia Praha - AC Sparta Praha (ČT sport)