Olympijské hry se do Paříže vracejí po sto letech. Organizátoři chystají slavnostní zahájení na řece Seině i sportoviště u nejslavnějších památek francouzské metropole včetně Eiffelovy věže. Pokud byste chtěli na vlastní oči zažít tuhle sportovní slávu, která se uskuteční od 26. července do 11. srpna 2024, vydejte se na tuto webovou stránku, která je jediným místem, kde si budete moci vstupenky zakoupit.

Do prodeje půjde celkově 10 milionů vstupenek v cenách od 24 eur. Ani tento počet ale  nebude pro všechny zájemce stačit. O tom, kdo si vstupenky bude moci zakoupit, tedy rozhodne los. 

Součástí LOH 2024 bude samozřejmě také fotbalový turnaj. O účast bude usilovat také česká fotbalová reprezentace do 21 let. Do Paříže postoupí nejlepší tři týmy z letošního mistrovství Evropy U21, které se uskuteční na přelomu června a července v Rumunsku a Gruzii. S tím, že pořádající Francie má účast na OH jistou.

Česká fotbalová reprezentace se naposledy na OH představila v roce 2000 v Sydney, kde její pouť turnajem skončila v základní skupině.

Veškeré další informace o losu a prodeji vstupenek naleznete na webu ČOV zde.

Paříž