Karel Poborský začínal s fotbalem v jihočeské Třeboni, odkud odešel do českobudějovického Dynama a jeho forma už mu v roce 1994 vynesla nominaci do reprezentačního A týmu. Přes Viktorii Žižkov se dostal brzy do pražské Slavie, se kterou si užil postup do semifinále Poháru UEFA.

Po stříbrném úspěchu na Euru 1996 jej do svých řad získal slavný Manchester United a začala nejslavnější éra muže s přezdívkou Steve.

Angažmá v Benfice Lisabon, Laziu Řím, stejně jako bronz z EURA 2004 nebo celkem 118 startů za národní tým byly jasným důkazem toho, že šlo svého času o jedno z nejlepších pravých křídel na starém kontinentu. V roce 1996 se také společně s Patrikem Bergrem stal Fotbalistou roku. 

 

"Nikdy jsem nepřeceňoval individuální ceny v kolektivním sportu, ale být v Síni slávy je pro mě ohromná čest. Není to klišé, třese se mi hlas, jsem naměkko. Je to neuvěřitelné být mezi takovými borci, které měl český fotbal," uvedl Karel Poborský na pondělním slavnostním vyhlášení ankety Fotbalista roku 2018. 

Karlu Poborskému patří sedmnáctá hvězda v Síni slávy, před ním tuto poctu získali Josef Masopust, Andrej Kvašňák, Antonín Panenka, František Veselý, Tým ČSSR 1962, Ladislav Novák, Ivo Viktor, Josef Bican, Karel Brückner, Tým ČSR 1934, Rudolf Baťa, Pavel Nedvěd, Tým ČSSR 1976, Dušan Uhrin, Tým ČR 1996 a Zdeněk Nehoda.

Karel Poborský - uvedení do síně slávy

FAČR děkuje Karlu Poborskému za vše co pro český fotbal vykonal a přímo na Strahově stále v rámci asociace dělá, přeje mu zároveň hodně zdraví i pracovních úspěchů do dalších let!