Výkonný výbor ocenil postup na UEFA EURO 2024 s přihlédnutím k faktu, že Česko od roku 1996 nechybělo na žádném mistrovství Evropy.

Výkonný výbor vzal na vědomí rozhodnutí trenéra Jaroslava Šilhavého a realizačního týmu nepokračovat u české reprezentace a ocenil jeho pětileté působení u mužstva, zejména aktuální postup na EURO a v minulosti postup do čtvrtfinále EURO 2020 či postup do elitní skupiny Ligy národů.

Výkonný výbor pověřil skupinu pod vedením předsedy Petra Fouska, se členy Jiřím Šidliákem a Janem Richterem (místopředsedové VV), Adolfem Šádkem (člen VV) a technickým ředitelem FAČR Erichem Brabcem předložením návrhu na nového trenéra a celý realizační tým reprezentace. Technický ředitel Erich Brabec bude koordinovat i návrhy Sportovní rady FAČR.

Výkonný výbor vzal na vědomí omluvu tří hráčů reprezentace za chování, které bylo v rozporu se statutem reprezentanta. Výkonný výbor konstatoval, že rozhodnutí vedení reprezentace vyřadit tyto hráče z týmu bylo správné, a věcí se bude zabývat znovu po jmenování nového trenéra.

Výkonný výbor projednal účast člena VV Tomáše Neumanna v kauze nedodržení pravidel hráčů reprezentace a vyzval ho ke zvážení důsledků celé situace.

Výkonný výbor uložil generálnímu sekretáři FAČR Michalu Valtrovi, aby sestavil delegaci, která bude FAČR reprezentovat na losu EURO 2024 dne 2. prosince v Hamburku.