Ze sestavy, která nastoupila v památném finále proti Německu, dorazili Ivo Viktor, Ján Pivarník, Jozef Čapkovič, Anton Ondruš, Karol Dobiaš, Ladislav Jurkemik, Antonín Panenka, Marián Masný a Ján Švehlík, další hráči ho sledovali z lavičky náhradníků (František Štambacher, Pavol´ Michálik).

Pozváni byli i reprezentanti, kteří se zasloužili v kvalifikaci o postup na závěrečný turnaj, na sraz přijeli Lubomír Knapp, Karel Kroupa, Ladislav Petráš či Jindřich Svoboda.

Unikátní „federální“ akce byla zároveň i neformální kolektivní gratulací k blížícím se 75. narozeninám dlouholetého předsedy správní rady Nadace FI a hlavního hrdiny památného penaltového rozstřelu Antonína Panenky.

„Moc rád vás všechny zase vidím, je výborné, že jsme se mohli sejít v téměř kompletním složení a společně si popovídat,“ řekl v krátkém úvodu na uvítanou. Propojení Nadace fotbalových internacionálů s FAČR, který je zřizovatelem i největším podporovatelem, dokumentoval svoji přítomností 1. místopředseda Jiří Šidliák. Také on rovněž pozdravil přítomné legendy. Čekalo na ně překvapení v podobě replik dresů, ve kterých triumfovali v Bělehradě včetně čísel, s nimiž hráli.

Setkání mistrů Evropy z roku 1976

„Byl to bleskový nápad, na jehož realizaci jsme měli jen tři měsíce. Hráči to velmi kvitovali, protože dresy byly k nerozeznání od těch původních, které rozdali po finále soupeřům,“ říká výkonný ředitel Nadace Václav Tichý. Tyto repliky, podepsané internacionály, budou dostupné i fotbalovým fanouškům, neboť budou brzy umístěny v charitativní aukci Nadace FI na portálu Sportovní aukce.

Z excelentního složení zaujali především „Béla“ Masný, který se fotbalových akcí neúčastní, ale udělal výjimku, že se jednalo o oslavu nadcházejícího životního jubilea Antonína Panenky. Kapitán evropských šampionů Anton Ondruš žije trvale ve francouzském Thononu a přesto si posezení s přáteli v bývalé vlasti nenechal.

„Organizátoři z Nadace fotbalových internacionálů si zaslouží velký respekt, že dokázali toto naše setkání uspořádat. Věřím, že se nevidíme naposledy, i když nám roky a některými i zdravotní problémy přibývají,“ konstatoval.