Za účasti zástupců jednotlivých klubů o tom tradičně rozhodl ambasador soutěže a nejlepší střelec v historii české reprezentace Jan Koller, který se losu zúčastnil.

Před losem semifinále nebyly týmy rozdělené na nasazené a nenasazené, narazit tak na sebe mohly týmy bez omezení. Pořadatelem utkání je mužstvo, které bylo ve dvojici vylosované jako první.

Druholigová Opava se stala prvním vylosovaným týmem, v domácím prostředí se tak může těšit na příjezd pražské Sparty, která ve čtvrtfinále vyřadila po prodloužení v derby Slavii. 

"Postup do semifinále poháru je pro nás velkým úspěchem. Musíme se ale soustředit i na ligu, účast v semifinále je ale určitě takovou třešničkou pro všechny z nás. O pohárech určitě nemluvíme, pořád jsme outsider. Osobně jsem si nepřál, abychom jeli na Spartu, to se povedlo. Věřím, že vyprodáme stadion, když můžeme přivítat tým v takové formě," uvedl po losu Martin Latka, místopředseda druholigové Opavy. 

"Ve čtvrtfinále jsme ukázali naší DNA, která nám velí se nikdy nevzdávat, takže jsme věřili i za stavu 0:2. Minulý rok jsme ve finále prohráli a pohár nevyhráli, takže je pro nás cílem pohárovou soutěž tentokrát vyhrát," uvedl zástupce pražské Sparty Tomáš Sivok.

Jistým účastníkem semifinále je také Zlín, který vyřadil ve čtvrtfinále po prodloužení severočeský Liberec. Na svého soupeře si ale musí zlínští fotbalisté i diváci počkat na začátek dubna, kdy bude odehráno odložené čtvrtfinále mezi Jabloncem a Plzní. 

"Jsme rádi, že jsme se dostali do semifinále. Počkáme si, jak to mezi Jabloncem a Plzní dopadne, budeme se připravovat na oba soupeře," uvedl po losu Zdeněk Grygera ze Zlína. 

Los semifinále MOL Cupu 2023/2024
SFC Opava - AC Sparta Praha FK Jablonec/FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Úředním termínem semifinále je středa 3. dubna. Odložené čtvrtfinále MOL Cupu mezi FK Jablonec a FC Viktoria Plzeň se odehraje v náhradním termínu 2. dubna od 18:00. 

Program čtvrtfinále MOL Cupu 2023/2024

Neděle 25. února

  • SFC Opava - FK Dukla Praha 2:0

Úterý 27. února

  • FK Jablonec - FC Viktoria Plzeň (odloženo na 2. dubna 2024 od 18:00)

Středa 28. února

  • FC Zlín - FC Slovan Liberec 2:1 po prodl.
  • SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 2:3 po prodl.
Los semifinále MOL Cupu 2023/2024 (Praha, 1. 3. 2024)

Los semifinále MOL Cupu 2023/2024 (Praha, 1. 3. 2024)