"Ještě jednou se omlouváme všem klubům i fanouškům a sponzorům. Možnosti byly tři - nechat platný středeční los, prohodit dotčené týmy a třetí možností bylo los zopakovat. Po komunikaci s kluby i z pohledu právního aspektu jsme se rozhodli i z důvodu zachování regulérnosti soutěže los zopakovat," uvedl v přímém přenosu 1. místopředseda FAČR Jiří Šidliák.

V osudí pro třetí kolo bylo sedmadvacet vítězů druhého kola a pět prvoligových týmů, které vstoupí do soutěže až právě ve třetím kole. Jde o Spartu, Slavii, Plzeň a Bohemians coby české zástupce v soutěžích UEFA a Liberec coby vítěze prostřední části minulého ligového ročníku.

Do třetího kola už se nepodívá prvoligová Karviná, která ve druhém kole prohrála na hřišti Uničova, účastníka MSFL. Oficiálním termínem pro zápasy 3. kola je středa 27. září.

Los 3. kola MOL Cupu 2023/2024 (15. 9. 2023)

Obhájce trofeje pražská Slavia vyrazí na zápas třetího kola do Kroměříže, druhý finalista minulého ročníku pražská Sparta naopak bude cestovat na hřiště druholigové Líšně. Bohemians Praha vyrazí do Kolína a Plzeň vyrazí do Mariánských Lázní. 

Jediným mužstvem, který si musí počkat na soupeře pro třetí kolo, jsou Pardubice. Zápas druhého kola mezi Velvary a Vlašimí se totiž bude dohrávat 20. září a Pardubice se tak svého soupeře dozví až příští týden. 


Los 3. kola MOL Cupu 2023/2024:

TJ Jiskra Domažlice - FK Jablonec SK Kladno - FC Slovan Liberec
SK Sparta Kolín - Bohemians Praha 1905 FC Viktoria Mariánské Lázně - FC Viktoria Plzeň
SK Zápy - FC Baník Ostrava SK Uničov - FC Zlín
FC Vysočina Jihlava - FC Hradec Králové FK Mladá Boleslav - 1.SK Prostějov
Velvary/Vlašim - FK Pardubice 1.FC Slovácko - FK Dukla Praha
FK Viktoria Žižkov - SK Sigma Olomouc SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Slavia Praha
MFK Vyškov - FK Teplice SK Líšeň - AC Sparta Praha
SFC Opava - FC Zbrojovka Brno SK Dynamo České Budějovice - MFK Chrudim