V této pozici nahradí Michala Valtra, který požádal o uvolnění z funkce. Výkonný výbor schválil ukončení jeho působení ve funkci k 12. únoru a za dva a půl roku práce mu poděkoval.

„Martin Procházka je zkušený funkcionář, který prošel největšími českými kluby Spartou a Slavií. Považuji za velkou výhodu, že jde o člověka zevnitř asociace, který nebude potřebovat dlouhý čas, aby si novou pozici osvojil. Věřím, že naváže na to dobré, co v této funkci vykonal Michal Valtr. Zároveň je důležité, že ho výkonný výbor jmenoval jednomyslně, to znamená s nejsilnějším možným mandátem, protože z podstaty své funkce je pravou rukou předsedy,“ uvedl Petr Fousek.

„Chci poděkovat za důvěru, kterou jsem od předsedy i výkonného výboru dostal, moc si toho vážím. Je pro mě samozřejmě důležité i to, že za dobu svého působení v asociaci jsem sekretariát a všechny zaměstnance dobře poznal a těším se na spolupráci s nimi. Chtěl bych, aby FAČR byla moderní a pružná organizace, která bude umět reagovat na nejnovější trendy ve fotbale,“ podotkl Martin Procházka.

Po působení v advokacii začal ve fotbale pracovat v roce 2008, kdy jako právník nastoupil do AC Sparta Praha. Od roku 2015 byl ředitelem sparťanského sportovního oddělení. V roce 2018 se stal konzultantem sportovního oddělení SK Slavia Praha a v roce 2020 jejím technickým ředitelem.

Jako ředitel Právního oddělení FAČR nastoupil s novým vedením asociace v roce 2021. V asociaci vykonává i funkce předsedy Komise pro činnost agentů FAČR, sekretáře Legislativní rady FAČR a CCP Compliance Officera FAČR.

V letech 2021 až 2023 byl členem Právní komise UEFA, nyní v evropské asociaci působí jako disciplinární inspektor.

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a absolvoval Club Management Programme v rámci Evropské klubové asociace.

Tisková konference po zasedání VV FAČR dne 30. 1. 2024

Tisková konference po zasedání VV FAČR dne 30. 1. 2024