„Odvolací komise zamítla odvolání jak v případě pana Petera Olayinky,  tak v případě odvolání klubu ohledně disciplinárního přečinu spáchaného při zápase Slavia Praha – Viktoria Plzeň. Komise v obou případech shledala rozhodnutí Disciplinární komise LFA za správná, plně se ztotožňujeme i s důvody rozhodnutí. Ani v jednom případě jsme neshledali, že by rozhodnutí o vině bylo nesprávné, zde nemáme pochybnosti,“ uvedl předseda komise Jan Malý.

Doplnil však, že na základě námitek zástupců klubu komise zvažovala výši trestů. „Ale i v tomto případě jde podle naší komise o rozhodnutí přiměřené.“

Disciplinární komise LFA na svém jednání 23. března zastavila činnost Peteru Oladeji Olayinkovi závodní činnosti na čtyři soutěžní utkání za udeření protihráče Gigliho Ndefeho v utkání v Liberci. Na stejném jednání potrestala Slavia Praha za porušení povinností pořadatele peněžitou pokutou ve výši 250 tisíc korun a trestem podmíněného uzavření sektorů 106 až 110 (tzv. Tribuna Sever) na jedno soutěžní utkání se zkušební dobou v délce trvání dvou měsíců.

Komuniké z jednání Odvolací komise FAČR ze dne 29. března v plném znění najdete ZDE.