Akci byl přítomen primátor města Ostravy Jan Dohnal, místopředseda FAČR Jiří Šidliák, majitel Baníku Ostrava a investor celé výstavby Václav Brabec a další významní představitelé města i klubu.

Už zhruba tři roky využívá Akademie Baníku Ostrava a také další ostravské sportovní kluby a veřejnost prostory sportovního centra Vista, které tvoří především jedno travnaté hřiště a dvě plochy s umělou trávou. Nyní budou mít její uživatelé k dispozici také celé zázemí včetně všech šaten, kanceláří, posiloven a dalších vymožeností včetně malého kinosálu.

Areál, jehož výstavba stála přibližně 150 milionů korun, přičemž byla financována výhradně ze soukromých peněz, je nyní hotov.

„Celý ten areál je fantastický,“ uvedl Jiří Šidliák, místopředseda VV FAČR za Moravu. „Velmi oceňuji přístup pana Václava Brabce, který investoval své vlastní a skutečně nemalé peníze do tréninkového centra. Pochopil, že bez tréninkových ploch se nejen Baník Ostrava, ale vůbec fotbal v regionu, neposune. Troufám si tvrdit, že taková iniciativa soukromého investora v České republice je ojedinělá.“

Areál sportovního centra Vista si prohlédl také ostravský primátor Jan Dohnal a jeho kvality ocenil.

„Když si vzpomenu, co v této lokalitě bylo před deseti lety a co je tu dnes, je to nebe a dudy. Místo zanedbaných ploch jsou zde hrací plochy, ty Ostrava moc potřebuje. Teď takový areál má a prostřednictvím Ostravské sportovní jej může využívat nejen několik sportovních klubů, ale také veřejnost,“ uvedl Jan Dohnal.

„Pan Václav Brabec odvedl skvělou práci. Nebývá zvykem, aby takové areály budoval soukromý investor, většinou se tak děje za přispění státu nebo města. Za tuhle investici opravdu klobouk dolů,“ dodal ještě primátor města Ostravy.

Foto: Magistrát města Ostravy
 
 

 

 

Ostrava otevřela tréninkový areál Vista

Ostrava otevřela tréninkový areál Vista