Letošní finále MOL Cupu přineslo velkolepou bitvu pražských S a svátek českého fotbalu. Slavia nakonec na Letné před zraky 17 037 diváků zvítězila 2:0. Fanoušci nyní budou mít ode dneška až do 22. června možnost získat suvenýr z tohoto vrcholu sezony a zároveň přispět na dobrou věc. Další podrobnosti a samotnou aukci najdete ZDE.

Dobročinnou dražbu uskuteční Fotbalová asociace České republiky společně s Kontem Bariéry a společností MOL. V rámci online aukce budou mít fanoušci možnost získat dres vítěze letošního MOL Cupu a hvězdy SK Slavia Praha Lukáše Provoda a míč z finálového utkání. Oba předměty jsou podepsané celým vítězným týmem.

„Během finále panovala namísto vypjaté atmosféry velmi přátelská nálada. Šlo o svátek českého fotbalu a jsme rádi, že jej můžeme nyní dovršit dobročinnou aukcí. Ti, kdo si předměty odnesou z dražby domů, získají kromě vzpomínky na svátek českého fotbalu i dobrý pocit z pomoci těm, kdo ji opravdu potřebují,“ uvádí Martin Pavlíček, vedoucí komunikace společnosti MOL Česká republika.

Ta je titulárním partnerem nejsledovanější fotbalové soutěže v republice již od roku 2015.

Výtěžek z aukce poputuje na podporu konkrétního projektu Konta Bariéry, nejdéle trvající veřejné sbírky ve prospěch handicapovaných lidí v České republice. Peníze pomohou pořídit speciálně upravený osobní automobil rodině se zdravotně postiženým dítětem.

„Velmi nás těší, že touto spoluprací se společností MOL a Fotbalovou asociací České republiky můžeme propojit svět vrcholového sportu s charitou. Díky dobročinné aukci pomůžeme pořídit auto rodině s handicapovaným dítětem, kterému tak usnadníme veškeré cesty k lékaři, na rehabilitace nebo do školy. Děkujeme nejen fotbalovým fanouškům, ale všem účastníkům dražby, kteří svým příspěvkem podpoří dobrou věc,“ říká Lucie Nekvasilová, specialistka komunikace a PR Nadace Charty 77 – Konto Bariéry.

Dražba začíná ve čtvrtek 15. června a bude probíhat jeden týden. Fanoušci se jí mohou zúčastnit na stránkách sportovniaukce.cz.

„Finálové derby dovršilo letošní ročník MOL Cupu, který považuji za vůbec nejlepší v posledních letech. Atmosféra na stadionu byla oslavou fotbalu. Jsem rád, že tuto náladu z fotbalového světa můžeme přenést do podpory potřebným a díky dobročinné sbírce s organizací Konto Bariéry se podílet na pomoci, která směřuje pro handicapované. Přeji mnoho šťastných kilometrů,“ uvedl předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek.