„V kvalifikaci jsme ztratili dva body, ale nepochybuji, že tenhle tým na EURO 2024 patří, a v říjnu a listopadu to ukáže. Střetnutí s nebezpečným Maďarskem nebylo ani reparátem, ale ani žádným pouťákem, naopak velmi dobrou přípravou před tím, co nás čeká v říjnu v Albánii, včetně bouřlivé atmosféry a tvrdé hry,“ poznamenal.

„Celý fotbalový národ by se měl semknout, abychom to v říjnu a v listopadu zvládli a dotáhli kvalifikaci do úspěšného konce. Věděli jsme, že Albánie má dobré mužstvo. Všichni se zodpovědně připravovali, abychom doma vyhráli, což se bohužel nepovedlo. Musíme to tedy uhrát v závěru kvalifikace, byť to nebude snadné,“ řekl Petr Fousek.

A pokračoval: „Diskutovali jsme s trenéry i hráči před zápasem, po zápase i v Maďarsku. Všichni víme, že umíme předvést mnohem lepší výkon. Věděli jsme, jakou sílu Albánie má. V zápase jsme bojovali i sami se sebou, bohužel nám to nesedlo, ale to se občas stává, což se ukázalo v mnoha zápasech nejen naší skupiny. Kvalifikace je ve své polovině a my jsme samozřejmě mohli a měli mít víc bodů, ale pořád to máme ve svých rukou. Věřím mužstvu, trenérům i celému realizačnímu týmu a úkol je jasný. Naším cílem jednoznačně zůstává postup na EURO do Německa.“

Předseda asociace reagoval i na kritiku, která se z některých stran na tým po remíze s Albánií snesla.

„Kritika k fotbalu patří, a s domácí ztrátou s Albánií samozřejmě nejsme spokojení, ale některé komentáře byly za hranou. Pohledy mohou být různé a zklamaní jsme všichni, ale v žádném případě nemůžeme připustit paniku, naopak je zapotřebí zachovat chladnou hlavu, zvláště v rozehrané kvalifikaci, když se za měsíc hrají další zápasy. Jsem přesvědčený, že hráči i trenéři vědí, co musí v říjnu změnit a zlepšit, a že situaci musíme čelit tvrdou prací a zlepšeným výkonem v Albánii i doma s Faerskými ostrovy,“ dodal Petr Fousek.