Předseda asociace po návštěvě Kamenice nad Lipou zamířil do Třebíče, kde sledoval vyvrcholení tradičního čtyřdenního turnaje Kouba Cup, v němž se poměřují výběry 14 krajských fotbalových svazů letos doplněné také o Západoslovenský KFS. 

Fousek po turnaji společně s hejtmanem Kraje Vysočina Vítězslavem Schrekem, starostou Třebíče Pavlem Pacalem a členem Výkonného výboru FAČR a předsedou KFS Vysočina Radkem Zimou také dekorovali vítěze turnaje, kterým se letos stal KFS Pardubice.

„Jsem rád, že jsem opět mohl navštívit Kouba Cup, uctít památku Pavla Kouby, otce dnešního asistenta trenéra u reprezentace ČR 21 a vicemistra Evropy z Anglie 96 Petra Kouby, ale také vidět naděje českého fotbalu v zápolení při našem významném mládežnickém turnaji. KFS Vysočina se tradičně skvěle zhostil organizace, takže děkuji předsedovi Radkovi Zimovi a jsem rád, že hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek fotbal podporuje a našel si cestu i do Třebíče. Přijeli jsme spolu z Kamenice nad Lipou, klubu z OFS Pelhřimov, který oslavil 100 let a vede krajský přebor. Po čtvrtečním velmi úspěšném večeru českého fotbalu, kdy si 3 ligové kluby vybojovaly účast v základních skupinách evropských pohárů, bylo dobré si připomenout i základy pyramidy, tedy regionální fotbal a mládež, bez nichž by vrchol nemohl existovat,” uvedl Petr Fousek. 

Předseda FAČR na návštěvě Vysočiny a 100. výročí Kamenice nad Lipou

Předseda FAČR na návštěvě Vysočiny a 100. výročí Kamenice nad Lipou