Předsedu FAČR na setkání s trenéry doprovázeli technický ředitel Erich Brabec, šéftrenér mládežnických reprezentací Miroslav Beránek a vedoucí Úseku ženského fotbalu FAČR Miroslava Fousková.

Český fotbal prožil úspěšný podzim. Mužská reprezentace postoupila na UEFA EURO 2024 a dařilo se i ostatním týmům.

Úspěšný rok prožila také reprezentace žen. Ta zvládla nástrahy Ligy národů a po vítězství ve skupině si zajistila postup do elitní ligy A. Jedná se o první velký postup reprezentace žen a potvrzení progresu ženského fotbalu. Svěřenkyně trenéra Karla Rady se tak mohou těšit na březnový los kvalifikace o mistrovství Evropy, kde budou mít díky postupu do nejvyšší ligy lepší šanci postoupit na EURO.

Dvaapadesátiletý trenér, který vede ženskou reprezentaci od roku 2017, v sídle FAČR navíc podepsal novou smlouvu, která nově platí na kalendářní rok 2024.

„Díky postupu v Lize národů mezi elitu bude mít reprezentace žen papírově jednodušší cestu na mistrovství Evropy, a chtěl bych jí proto ještě jednou i touto cestou poděkovat a poblahopřát. Historická účast na závěrečném šampionátu zůstává naším jednoznačným cílem. Očekávám, že Karel Rada naváže na uplynulý úspěšný rok. Vedení asociace neustále zlepšuje pro ženský fotbal podmínky, na tom je zapotřebí neustále pracovat, i když se za poslední dva roky v této oblasti udělalo hodně práce. Předpokládám, že společnými silami na mistrovství Evropy postoupíme,“ uvedl předseda FAČR Petr Fousek.

„Předešlý rok nám vyšel skvěle. Ten samotný závěr, kdy jsme vyhráli poslední dva zápasy Ligy národů a postoupili do Ligy A, přinesl spoustu krásných emocí. Teď samozřejmě ale už myslíme na nový rok a start kvalifikace o mistrovství Evropy. Půjdeme do ní s tím, abychom poprvé v historii postoupili na finálový turnaj,“ řekl trenér Karel Rada.

Předseda FAČR Petr Fousek se na Strahově sešel i s Jiřím Žilákem (reprezentace mužů do 17 let), Janem Navrátilem (reprezentace žen do 19 let) a Danielem Šmejkalem (reprezentace žen do 17 let). Všechny tyto kategorie včetně týmu mužů do devatenácti let, který na podzim vedl David Holoubek, postoupily do jarní druhé fáze kvalifikace, kde budou už přímo bojovat o postup na evropské šampionáty.

„Chtěl jsem trenérům osobně poděkovat a samozřejmě popřát hodně štěstí do závěrečných fází kvalifikací, byť rozlosování máme ve všech kategoriích těžká a jakýkoliv postup by byl obrovským úspěchem. Samozřejmě mě ale zajímalo i to, co by mělo a mohlo fungovat lépe a co je zapotřebí zlepšit, a z toho pohledu bylo setkání velmi přínosné,“ dodal Petr Fousek.

Předseda FAČR Petr Fousek poděkoval reprezentačním trenérům, Karel Rada podepsal novou smlouvu

Předseda FAČR Petr Fousek poděkoval reprezentačním trenérům, Karel Rada podepsal novou smlouvu