„MOL Cup v posledních letech získává čím dál větší respekt. Je to vidět na přístupu klubů, zájmu fanoušků i médií. Loňské finále nabídlo skvělou podívanou a zápas chválili všichni zúčastnění. FAČR udělala vše proto, aby to letos bylo podobné,“ řekl předseda FAČR Petr Fousek.

Termín finále se kvůli posouvání termínové listiny (odložené čtvrtfinále Jablonec – Plzeň a postup Plzně v Evropské konferenční lize UEFA) změnil, a tak se předseda asociace Petr Fousek a generální sekretář Martin Procházka museli z tohoto utkání omluvit.

„Samozřejmě mě to mrzí, ale dlouho dopředu ještě před oznámením nového termínu finále jsem potvrdil účast na jednání Výkonného výboru UEFA v Dublinu, kde se budou schvalovat záležitosti důležité nejen pro evropský, ale také český fotbal, stejně jako Martin Procházka na jednání všech evropských generálních sekretářů. Na finále nás tak plnohodnotně zastoupí místopředsedové asociace Jiří Šidliák a Jan Richter. Nepochybuji, že znovu půjde o skvělé vyvrcholení poháru,“ vysvětlil Petr Fousek.

Finále v plzeňské Doosan Areně začne v 18:00. Přímým přenosem ho odvysílá ČT sport. Sparta hraje o osmý triumf v samostatné historii, Plzeň může vyhrát podruhé.