Jednalo se o nevolební řádnou valnou hromadu se standardním programem, kromě delegací UEFA a FIFA byli ze zahraničí pozváni už jen zástupci ukrajinského fotbalu. Shromáždění se neslo v duchu účasti Polska na MS v Kataru.

Velmi si cením tohoto pozvání, protože základní poučka zahraniční politiky říká, že nejlepší vztahy se mají udržovat se sousedy. Dostalo se mi nesmírně vřelého přijetí a možnosti vystoupit na valné hromadě jiného svazu, to zdaleka není běžné a považuji to za čest,“ ocenil Fousek.

Český a polský fotbal má řadu pojítek, obě asociace jsou součástí osmičlenné skupiny středoevropských fotbalových svazů, které usilují o koordinaci zájmů asociací v regionu. Dobře funguje i příhraniční spolupráce Moravskoslezského KFS a fotbalového svazu Slezského vojvodství.

V loňské sezóně ve F:L třikrát rozhodovali polští rozhodčí, Michal Listkiewicz byl v období 2016-18 předsedou KR FAČR. Krásné vzpomínky má český fotbal na EURO 2012, kdy ve Wroclavi českému mužstvu Poláci vytvořili téměř domácí prostředí, které napomohlo k postupu do čtvrtfinále ME. V polské nejvyšší soutěži Ekstraklase nastupuje osm Čechů. Česko a Polsko se v příštím roce střetnou v kvalifikační skupině na EURO 2024 do Německa.

Bylo zajímavé i vidět, jak funguje organizace valné hromady a její kultura i ve srovnání s námi a některé věci byly inspirativní. Kromě toho, že jsem zde potkal řadu přátel, tak jsme zejména měli možnost s vedením PZPN projednat i konkrétní vzájemnou spolupráci,“ dodal předseda FAČR.

Předseda FAČR pozdravil Valnou hromadu Polské fotbalové asociace

Předseda FAČR pozdravil Valnou hromadu Polské fotbalové asociace