Generální manažer klubu FC Hradec Králové Richard Jukl představil zástupcům asociace nejen plánované parametry nového stadionu, ale i dopady na chod klubu nejen vzhledem k současnému stěhování, ale zejména s ohledem na plány klubu do budoucna.

Nová multifunkční malšovická aréna s kapacitou 9000 diváků, která nahradí někdejší tradiční stadion „Pod lízátky“,  by měla být dokončena v létě tohoto roku a od sezóny 2023/24 na něm budou hrát svoje domácí zápasy prvoligoví „Votroci“. Stadion bude v mnoha ohledech nejmodernější v republice a bude splňovat parametry kategorie 4 norem UEFA.

Po prohlídce následoval pracovní oběd s novou primátorkou Hradce Králové paní Pavlínou Springerovou i zástupci města a klubu, kde vedení asociace doprovázel také předseda Královéhradeckého krajského fotbalového svazu a člen VV FAČR Václav Andrejs. V tribuně nového stadionu bude mít KHKFS své nové sídlo. Město Hradec Králové je nejen vlastníkem vznikajícího stadionu, ale také právě fotbalového klubu.

„Potvrdili jsme paní primátorce Springerové, že Memorandum, které FAČR již vloni v únoru podepsal s městem Hradec Králové, bude dodrženo a že FAČR má zájem po dokončení stadionu a inspekcích i pasportizaci UEFA do Hradce situovat utkání některých reprezentačních týmů. Nový stadion bude jednoznačně chloubou a nepochybně pomůže nejen prvoligovému klubu, ale i mládežnickému a ženskému fotbalu a celému regionu. Této podpory pro fotbal si velmi ceníme,“ vyzdvihl předseda asociace Petr Fousek.

„Pomůžeme klubu i městu s celou řadou infrastrukturálního, technologického a stadionového know-how včetně odborné asistence z UEFA tak, aby fotbal v Hradci mohl naplňovat svoje nejvyšší ambice,“ doplnil generální sekretář Michal Valtr.

Předseda s generálním sekretářem FAČR navštívili nový stadion v Hradci Králové

Předseda s generálním sekretářem FAČR navštívili nový stadion v Hradci Králové