Dvě návštěvy v Česku absolvoval Čeferin loni. Před rokem v doprovodu Petra Fouska absolvoval i jednání s premiérem Petrem Fialou. Potřetí byl v Praze letos v červnu během úspěšného finále Evropské konferenční ligy UEFA mezi West Hamem a Fiorentinou.

„Finále v Praze bylo skvělé! Musím zmínit výbornou organizaci. Mám na to finále opravdu hezké vzpomínky,“ uvedl předseda UEFA Aleksander Čeferin, který se byl během aktuální návštěvy podívat i na tréninku české reprezentace.

V Praze ho tentokrát doprovodili ředitel národních asociací Zoran Lakovič, ředitel rozvoje fotbalu Zvonimir Boban a poradce Luis Figo. Za FAČR se jednání kromě Petra Fouska zúčastnil generální sekretář Michal Valtr.

Předseda UEFA Aleksander Čeferin navštívil FAČR

„Jsme rádi, že jsme mohli předsedu UEFA znovu přivítat v Praze, počtvrté za poslední dva roky. Jednali jsme o záležitost evropského i českého fotbalu. A netajíme se tím, že bychom chtěli po finále Evropské konferenční ligy přivést do Česka další akce UEFA, ať už kongres, zasedání výkonného výboru nebo třeba mistrovství Evropy nižší kategorie,“ vysvětlil předseda FAČR Petr Fousek, který je od dubna také členem výkonného výboru UEFA.

„S Petrem se mi spolupracuje skvěle. Pro český fotbal je důležité, že má ve výkonném výboru svého zástupce. Díky tomu je přímo ve fotbalové vládě, pokud to tak mohu říct. Je tam, kde se dělají rozhodnutí, může na ně mít vliv a říct svůj bezprostřední názor. Mít po tak dlouhé době svého zástupce ve výkonném výboru je pro českou asociaci skvělý úspěch,“ dodal Aleksander Čeferin.

Oba předsedová se večer společně zúčastnili galavečera k oslavě 130. výročí založení Sparty.