Cílem takového útoku je obvykle způsobit významné výpadky, zabránit běžným uživatelům v přístupu k službám a narušit kontinuitu provozu.

Rádi bychom informovali všechny naše členy, partnery a další zainteresované strany, že díky našim bezpečnostním opatřením byl útok úspěšně odvrácen a nedošlo k žádným trvalým dopadům na naše systémy nebo data. Náš IT tým zajistil, že jakákoli potenciální rizika byla omezena. Naše služby zůstaly v provozu a nadále podnikáme další kroky k posílení našich obranných mechanismů proti budoucím hrozbám.

Osobám, které jsou za tento útok zodpovědné vzkazujeme, že tuto záležitost bereme velmi vážně. Tento typ kybernetického útoku není pouze neetický a rušivý, ale může být také za určitých podmínek považován za trestný čin. Zapojení do DDoS útoků porušuje mezinárodní i národní předpisy o kybernetické kriminalitě a FAČR touto cestou chce jasně sdělit, že takové činy jsou nepřípustné a nebudou do budoucna tolerovány.

FAČR plně spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení a poskytne Policii České republiky v rámci jejího vyšetřování veškeré informace a dokumenty, které má k dispozici. Kybernetická kriminalita, včetně DDoS útoků, může mít pro pachatele vážné právní důsledky, včetně trestního stíhání a následných sankcí.

FAČR bude i nadále chránit bezpečnost a soukromí svých členů a partnerů, monitorovat a zlepšovat bezpečnostní protokoly tak, aby zajistila integritu všech systémů i v budoucnu.

Děkujeme za vaši důvěru a podporu.