V průběhu minulého týdne byla v rámci Trophy Experience vystavena trofej pro šampióny středečního finále na letišti Václava Havla. Od úterý je již k vidění v centru Prahy, kde je možnost se s ní vyfotografovat.

Toho po slavnostním přivítání trofeje na pódiu okamžitě využili především fanoušci West Ham United, ale i další zahraniční turisté.

„Je to slavnostní okamžik pro Prahu a samozřejmě český fotbal. Ve finále nebudu více fandit ani jednomu z týmů, byť na obou stranách máme české hráče. Mým největším přáním bude, aby nám klapla organizace zápasu a všech doprovodných akcí,“ uvedl předseda FAČR Petr Fousek.

Trofej pro vítěze z Edenu už je vystavena před Rudolfinem

Tomáš Ujfaluši se na představení trofeje objevil k velké radosti několika přítomných fanoušků Fiorentiny, kde v letech 2004 – 2008 nastupoval. Dodnes má proto v klubu řadu přátel a chystal se, že dnes tým v hotelu také navštíví.

„V klubu se sice od té doby hodně změnilo, ale i v realizačním týmu ještě pár lidí zůstalo. Samozřejmě, že během finále budu fandit italskému klubu,“ dal jasně najevo, kam ho stále táhne fotbalové srdce.

Trofej bude vystavena v úterý a v den utkání vždy od 10:00 do 18:00. Informace o Fan Meeting Points a dalších akcích spojených s finálovým zápasem Evropské konferenční ligy UEFA naleznete ZDE.