Další velká fotbalová sláva se v Hlučíně uskuteční o nadcházejícím víkendu, kdy se právě tady odehraje finálový turnaj Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu v kategorii U10. Hlučín přivítá vyvrcholení největší akce mládežnického fotbalu u nás vůbec poprvé.   

Hlučínský fotbalový svátek je čtvrtým finálovým turnajem Poháru mládeže FAČR, jemuž prozatím vládnou moravské kluby. Ve Vysokém Mýtě kralovala v kategorii U13 Zbrojovka Brno, na kterou navázal mezi jedenáctiletými další brněnský klub Sparta. Zatím posledním vítězi jsou v kategorii U12 mladí fotbalisté Hanácké Slavie Kroměříž.

V Hlučíně se utká 24 nejlepších týmů věkové kategorie U10, mezi kterými nebude chybět ani domácí mužstvo. Právě pro SK FC Hlučín je letošní ročník Planeo Cupu výjimečný, protože jeho mládežnickým týmům se podařilo projí do finále hned čtyřikrát.

Na vyvrcholení PLANEO CUPu už se představily týmy U12 (23. místo) a U13 (20. místo) a finálové plány mohou spřádat i družstva v kategoriích U8 a pochopitelně i U10.

Mladíci z Hlučína tak budou mít dojem z finálového turnaje umocněný domácím prostředím. V základní skupině se hlučínští mohou těšit na FC Táborsko, Tempo Praha, FK Mladá Boleslav, MFK Havířov a mimořádným zážitkem bude pro Hlučín určitě duel s pražskou Spartou.

Do Hlučína se chystají i zajímavé fotbalové osobnosti, když tou nejvýraznější je autor 196 ligových gólů, někdejší kanonýr Baníku Ostrava, Dukly Praha, francouzského Le Havru nebo rakouského Innsbrucku a rovněž bývalý reprezentant Václav Daněk. Mladé naděje už letos pečlivě sledoval i Daňkův dřívější spoluhráč z Dukly a reprezentační kapitán Jan Fiala.

„Jsem strašně rád, že se taková akce pořádá, protože pro ty mladé je to výborná akce a pro jejich vývoj je to strašně důležité. Viděl jsem několik zápasů a musím říct, že některá mužstva mají hodně dobré hráče. Jsou šikovní a strašně mě baví jejich nasazení a zápal, protože je na nich vidět, jak nikdo nechce prohrát, což bylo vždycky taky moje krédo. Já jsem v jejich věku hrál u nás na vesnici ve Slatinicích, kde jsme ještě měli škváru trošku protkanou trávou. My jsme byli menší a vždycky jsme se báli velkých hráčů. Takže se dovedu vžít do pocitů těch menších hráčů, když hrají proti větším a silnějším klukům,“ svěřil se Jan Fiala. 

Hlučín se přidal k dalším dvěma městům Kuřimi a Varnsdorfu, kde se finálový turnaj Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu uskuteční vůbec poprvé. I vzhledem ke skvělé atmosféře, která provází hlučínský fotbal, se dá očekávat turnaj, kdy si hráči, trenéři, rodiče i všichni fotbaloví příznivci mohou naplno užívat krásné a nezapomenutelné momenty.

FINÁLOVÉ TURNAJE PLANEO CUP – POHÁR MLÁDEŽE FAČR 2022/23

U13: 29. - 30. 4. 2023 Vysoké Mýto
U12: 13. - 14. 5. 2023 Kuřim
U11: 6. - 7. 5. 2023 Benešov
U10: 20. - 21. 5. 2023 Hlučín
U9: 27. - 28. 5. 2023 Varnsdorf
U8: 3. - 4. 6. 2023 Uničov


Kompletní rozlosování najdete ZDE.

Foto: Josef Štěpán