Její součástí byl tentokrát dlouho připravovaný strategický plán asociace na další čtyři roky.

„Výsledkem je, myslím si, strategický plán, který může důstojně reprezentovat fotbalovou asociaci a celou Českou republiku jak na UEFA, tak po celém světě,“ uvedl na tiskové konferenci generální sekretář FAČR Jan Pauly.

„Už nyní máme ohlasy z UEFA, že se práce opravdu povedla a je dávána za příklad i jiným zemím. To je pro mě samozřejmě velkým oceněním a závazkem do budoucna, že v této práci budeme pokračovat,“ uvedl dále Pauly.

22. řádná Valná hromada FAČR

Delegáti zároveň schválili nového člena Odvolací komise, kterým se stal Josef Valenta.

Schválen naopak nebyl návrh na změnu stanov fotbalové asociace, jehož součástí bylo například rozšíření Výkonného výboru o třináctou pozici, kterou by stabilně vykonávala žena.

„Na mojí straně je mírné zklamání. Nepovažuji za správné, že všichni zástupci moravské komory hlasovali na výkonném výboru, když jsme o tom jednali, že jsou pro. Vysvětlení ze strany místopředsedy fotbalové asociace, že nevěděl, o čem přesně hlasuje a že se to nedostatečně probralo na Výkonném výboru, spíše ukazuje na kvalitu funkcionáře než cokoliv jiného. Na každém zasedání Výkonného výboru je totiž dostatek prostoru, aby se všechny věci vyřešily,“ řekl na tiskové konferenci po konci Valné hromady předseda FAČR Martin Malík.

 

Záznam 22. řádné Valné hromady FAČR najdete ZDE, záznam tiskové konference po skončení Valné hromady najdete ZDE.