Z kvalifikací, které se odehrávaly od začátku září po dobu tří měsíců, postoupily týmy ze všech pater českého fotbalového prostředí a na jaře se můžeme při finálových turnajích těšit na nejpestřejší paletu týmů za všech dvanáct ročníků Poháru mládeže FAČR kategorií U8-U13.

PLANEO Cup opět ukázal svou sílu a význam pro český fotbal, když spojuje mladé fotbalisty na všech úrovních výkonnosti bez ohledu na velikost města, obce nebo vesnice, odkud tým pochází. V letošním ročníku se do Poháru mládeže FAČR zapojilo 900 týmů z 260 klubů a celkem více než 18 000 fotbalistů i fotbalistek.

Znovu se ve finálových turnajích dočkáme kouzelných a emotivních soubojů fotbalových nadějí z top klubů jako AC Sparta Praha, Baník Ostrava, Slovácko, Sigma Olomouc, FK Mladá Boleslav, Dynamo České Budějovice, Slovan Liberec nebo FC Hradec Králové s talenty z malých klubů ze všech koutů Česka.

Stoprocentní účastí ve všech šesti finálových turnajích se mohou pyšnit jen dva kluby – AC Sparta Praha a Slezský FC Opava, který tak dal jasně najevo, že skvělou práci s mládeží odvádějí i v klubech, které nehrají v dospělé kategorii nejvyšší soutěž. A v Opavě, kde muži patři do Národní ligy, rozhodně nejsou jediní, kde se mládeži daří. Za pozornost jednoznačně stojí i další kluby, které se dokonce nepohybují v profesionálním fotbalu, ale i tak dokázaly nasměrovat do finálových turnajů hned pět svých týmů. Vedle prvoligových klubů Baníku Ostrava, Dynama České Budějovice a Sigmy Olomouc se tak hned pětkrát představí v bojích o turnajové medaile mladíci z Meteoru Praha VIII, pražského Tempa a FC Písek.

PLANEO Cup 2024

Určitě je potřeba také zmínit tři finálové účasti Hlučína, Sparty Brno nebo Kroměříže. A když zabrousíme mezi ještě menší kluby, tak dvakrát přijedou na finálová klání SK Nemošice, FC Kuřim, Petřín Plzeň, SK Uničov, FK Náchod, Neratovice-Byškovice, Admira Praha, SK Benešov, Žďár nad Sázavou, a také dívky SK Slavia Praha, které jsou prvními reprezentantkami dívčího fotbalu ve finálových turnajích PLANEO Cupu. Nesmírně zajímavá je i přehlídka dalších klubů, které zažijí svou premiéru nebo budou držet palce jednomu svému týmu.

Mezi ně se řadí Slovan Velvary, Cidlina Nový Bydžov, Sokol Olšany u Prostějova, FK Hodonín, Spartak Rychnov nad Kněžnou, SK Vysoké Mýto, FO Lanškroun, SK Jičín, Polaban Nymburk, TJ Přeštice, SK Roudnice nad Labem, SK Lázně Bohdaneč, Meteor Tábor, českobudějovické kluby SKP a JFA, Dukla Jižní Město, Slavia Karlovy Vary nebo Slavia Louňovice, kde žije jen 1 137 obyvatel.

O malých klubech hodně ví Jan Koller, který bude v nadcházejících týdnech a měsících jako oficiální Tvář Planeo Cupu předávat zkušenosti fotbalovým nadějím nejen během jarních finálových turnajů, ale v průběhu celé fotbalové sezóny.

„Od šesti let jsem hrál ve Smetanově Lhotě a byl jsem tam až do čtrnácti. Něco jako Planeo Cup jsme v té době neměli, ale i tak jsme si zahráli různé školní turnaje nebo vesnice mezi sebou. Ze začátku, když jsem hrál v záloze, tak byl mým vzorem Michel Platini. A když jsem pak nastupoval v útoku, tak jsem obdivoval to byl Marco van Bastena,“ popsal své začátky na jihu Čech legendární kanonýr.

Nově se o PLANEO Cupu bude často mluvit na vlnách Rádia Impuls, kde zazní zajímavé reportáže i hlasy samotných účastníků a fotbalových osobností. Tomáš Opluštil, ředitel maloobchodní sítě PLANEO, zdůrazňuje význam nového spojení:

„Rádio Impuls dlouhodobě patří k nejposlouchanějším radiovým stanicím v ČR a také se dlouhodobě významně angažuje i v „dospělém“ fotbalovém prostředí. Je mimo jiné mediálním parterem fotbalové reprezentace ČR a také řady fotbalových klubů hrajících nejvyšší českou fotbalovou soutěž. Jsme opravdu nesmírně rádi, že i díky tomuto partnerství budeme mít možnost rozšiřovat podporu PLANEO Cupu a oslovovat další fanoušky, kteří mají fotbal v srdci a záleží jim na rozvoji našich mladých fotbalových talentů.“

Na začátku roku 2024 se v každé kategorii rozlosuje 24 účastníků do čtyř skupin po šesti týmech a současně se oznámí organizátoři závěrečných turnajů. První finálový víkend se uskuteční na konci dubna pro kategorii U13.

FINÁLOVÉ TURNAJE
U13  27. - 28. 4. 2024
U12  4. - 5. 5. 2024
U11  11. - 12. 5. 2024
U10  18. - 19. 5. 2024
U9  25. - 26. 5. 2024
U8  1. - 2. 6. 2024

 

Související dokumenty