Týmy se utkaly ve čtyřech skupinách, ze kterých do čtvrtfinále postupovaly vždy dva nejlepší týmy, ostatní týmy se postupně utkaly o umístění na 9. - 13. místě. Pro svůj první titul si od začátku rázně kráčeli hráči SK Lázně Bohdaneč, kteří každoročně patří k nejsilnějším týmů, zatím to ale stačilo pouze na dvě druhá a jedno čtvrté místo. V letošním roce ale prošli celým turnajem suverénně a i přes závěrečný mocný finálový finiš jejich soupeře z Karlových Varů mohli hráči týmu z Pardubického kraje slavit své první, ale zasloužené vítězství v turnaji.


Celý turnaj měl velmi vysokou sportovní úroveň, v jednotlivých týmech se opět představila i řada bývalých reprezentantů a ligových hráčů, mezi kterými byli například Marek Heinz, Pavel Verbíř, Petr Fousek, Radek Divecký, Radim Holub nebo Petr Vladyka, který se stal nejlepším hráčem turnaje, k vidění byly tradičně v dresu Havlíčkova Brodu i legendy futsalové scény, bratři Roman a Michal Marešovi. ,,Jsem nadšený jak z volby lokality, tak z průběhu, jednoznačně se zvyšuje kvalita i přístup jednotlivých týmů. Správná cesta je i změna finálových stadionů, po dvou letech v Praze a minulém ročníku v Lázních Bohdaneč se nám i letošní volba povedla. Ve Světlé nad Sázavou je krásné prostředí a krásný trávník, což je pro dobrý fotbal vždy to nejdůležitější," zhodnotil akci vedoucí Grassroots oddělení FAČR Otakar Mestek.

Závěrečného ceremoniálu se zúčastnili i zástupci Fotbalové asociace České republiky, ceny nejlepším týmům a jednotlivcům předávali generální sekretář Rudolf Řepka, vedoucí Grassroots oddělení Otakar Mestek, předseda KFS Vysočina Miroslav Vrzáček, nechyběl ani patron turnaje, bývalí vynikající brankář a reprezentant České republiky Petr Kouba.

Pořadí týmů:

1. SK Lázně Bohdaneč (Pardubický KFS)
2. FC Slavia Karlovy Vary (Karlovarský KFS)
3. FC Hvěvotín (Olomoucký KFS)
4. FK Bohemia Světlá nad Sázavou (KFS Vysočina)
5. FC Slovan Havlíčkův Brod (KFS Vysočina)
6. Arrows Hradec Králové (Královéhradecký KFS)
7. TJ Sokol Plumlov (Olomoucký KFS)
8. SK Dynamo České Budějovice (Jihočeský KFS)
9. SC Radotín (Pražský KFS)
10. FK Teplice (Ústecký KFS)
11. SK CAMEL Jablonec nad Nisou (Liberecký KFS)
12. FK SK Polanka nad Odrou (Moravskoslezský KFS)
13. Old Boys Bratislava (Bratislavský fotbalový svaz)

Nejlepší hráč: Petr Vladyka (SK Lázně Bohdaneč)
Nejlepší střelec: Jaromír Plocek (SK Dynamo České Budějovice) – 6 branek
Nejlepší brankář: Petr Janota (FK Bohemia Světlá nad Sázavou)
Nejzkušenější hráč: Pavel Nevečeřal (SK Lázně Bohdaneč) – ročník narození 1952

Republikové finále veteránského fotbalu ve Světlé nad Sázavou, 8.6.2018

Republikové finále veteránského fotbalu ve Světlé nad Sázavou, 8.6.2018

Složka dokumentů