Letos v červnu se odehrálo v Rohatci (Hodonínsko v Jihomoravský kraji) utkání fotbalové krajské soutěže I. třídy mezi Slavojem Rohatec a Sokolem Hroznová Lhota. V něm došlo k záchraně lidského života jednoho z hráčů, do té doby naprosto zdravého sedmnáctiletého hostujícího Ondřeje Jocha.

Fotbalistovi se v 72. minutě po pětiminutovém pobytu na hřišti zastavilo srdce. Následná skvělá reakce tří přímých zachránců (Josefa Paroubka, Pavla Řačáka a Jiřího Tománka) a také místního starosty Jarmila Adamce, který celou záchranou misi koordinoval s profesionálními záchranáři po telefonu, byla naprosto zásadní a udržela mladého sportovce při životě. Odborná pomoc totiž dorazila až po dvanácti minutách.

Lékaři čtveřici zachráncům později vzkázali, že jejich čin byl skutečně výjimečný, bez jejich pomoci by mladík neměl šanci na přežití.

Celý příběh má navíc pozitivní vyústění. Mladý fotbalista po této příhodě strávil měsíc v nemocnici a absolvoval dvě operace, byl mu voperován defibrilátor. Láska k fotbalu ho už ale znovu vrátila na hřiště - od lékařů dostal po rehabilitačním období v průběhu podzimu zelenou k návratu a má za sebou dokonce už prvních dvacet odehraných minut, během kterých se dokonce stačil zapsat mezi střelce.

Vedení Fotbalové asociace ČR se rozhodlo v rámci poděkování čtyři pány pozvat na středeční zápas v Olomouci a při milém setkání jim předalo dárky. Petr Fousek připomněl, že fotbal s sebou někdy bohužel podobné události přináší, jako například na loňském Euru v případě Dána Christiana Eriksena. O to cennější je, když jsou na blízku lidé, kteří dokážou poskytnou adekvátní první pomoc.

Vedení FAČR ocenilo v Olomouci zachránce života

Vedení FAČR ocenilo v Olomouci zachránce života