Naděje Zbrojovky urvali ve Varnsdorfu pro svůj klub už letošní druhý turnajový primát, když navázali na své spoluhráče z kategorie U13.

Pražskou Spartu a Zbrojovku Brno dělila ve Fortuna lize celá tabulka, ale v Planeo Cupu postavení klubů v dospělém fotbale nehraje vůbec žádnou roli. Jak Sparta, tak Zbrojovka byly jedinými týmy, kterým se podařilo ovládnout základní skupinu bez jediné ztráty.

Malí Pražané i Brňané vyhráli v základní fázi všech pět utkání a do Zlaté skupiny, kam si přenášejí i výsledek s druhým postupujícím ze skupiny, zamířili i s FK Pardubice s nejlepší výchozí pozicí, tedy s jednou výhrou, a tím i třemi body.

Z vítězů skupin tak pouze Slavia šla do rozhodujících bojů s jedním bodem za remízu s SK Benešov, který postoupil do závěrečné fáze jako druhý. Z druhých míst a bez bodového zisku se o cennou trofej vydali ucházet mladíčci Sigmy Olomouc, SFC Opava a Baníku Ostrava.

Ve Zlaté skupině vzájemný duel Sparty se Zbrojovkou skončil jasnou výhrou Sparty 6:1, ale jiné body už Brňané neztratili. Sparta ale ano, protože podlehla Pardubicím a remizovala se Sigmou Olomouc. Mladíci z Pardubic naopak prohráli se Zbrojovkou a rozešli se smírně s ostravským Baníkem.

Zbrojovka tak s 18 body v turnaji triumfovala a za ní se stejným počtem 15 bodů skončily druhé Pardubice a třetí Sparta, když o lepším umístění Východočechů rozhodl lepší vzájemný zápas. Turnaj si ve svém městě užili i kluci z Varnsdorfu, kterým se podařilo projít do Stříbrné skupiny a obsadit celkové 14. místo.

Právě ve Varnsdorfu během své trenérské kariéry před dvaceti lety působil i olympijský vítěz a dvojnásobný mistr ligy v dresu Baníku Ostrava Petr Němec. Ve Varnsdorfu na Planeo Cupu i proto nemohl. „Planeo Cup je dobrá věc, když vidím tolik dětí běhat po trávníku, což bývá hlavně ve městech k vidění málo, tak je to ku prospěchu věci. Jsem odchovanec Baníku a vzpomínám si, že jsme byli orientovaní na více sportů a já si vyzkoušel všechny, než jsem se rozhodl pro fotbal.“

Ve dvojroli se ve Varnsdorfu objevil bývalý reprezentant a hráč mj. Sparty nebo Zbrojovky Brno Mario Holek. Na severu Čech totiž z pozice trenéra vedl vítěznou Zbrojovku, v níž navíc nastupoval jeho syn.

„Syn byl hlavní spouštěč, že trénuji a začalo mě to bavit. Před rokem jsme byli v Benešově se a za ten rok se událo hodně rozvoji kluků, protože dělají obrovské skoky v dovednostech a výkonnosti, kdy je znát každý měsíc. A udělali velký posun, což mě těší. Za nás takové akce nebyly a já těm dětem závidím, že mají takové turnaje jako Planeo Cup.“

V Planeo Cupu zbývá odehrát závěrečný finálový turnaj, v němž se v Uničově utkají nejmladší fotbalisté v kategorii do 8 let.

PLANEO CUP 2023: KATEGORIE U9 – KONEČNÉ POŘADÍ

Pořadí Tým Body
1. FC Zbrojovka Brno 18
2. FK Pardubice 16
3. AC Sparta Praha 16
4. FC Baník Ostrava 13
5. SK Slavia Praha 7
6. SK Benešov 4
7. SK Sigma Olomouc 4
8. SFC Opava 3

 

Nejlepší hráč Nejlepší střelec Nejlepší brankář
Jiří Fiala - SK Dynamo České Budějovice Matyáš Matušovič - MFK Havířov Vilém Danihelka - SK Nemošice


FINÁLOVÉ TURNAJE PLANEO CUP – POHÁR MLÁDEŽE FAČR 2022/23

U13: 29. - 30. 4. 2023 Vysoké Mýto
U12: 13. - 14. 5. 2023 Kuřim
U11: 6. - 7. 5. 2023 Benešov
U10: 20. - 21. 5. 2023 Hlučín
U9: 27. - 28. 5. 2023 Varnsdorf
U8: 3. - 4. 6. 2023 Uničov


Kompletní rozlosování najdete ZDE.

Foto: Josef Štěpán

 
Pohár mládeže FAČR PLANEO Cup - U9 (Varnsdorf, 27. - 28. 5. 2023)

Pohár mládeže FAČR PLANEO Cup - U9 (Varnsdorf, 27. - 28. 5. 2023)